Back to top

Taiwo: Sezóna bola veľmi poučná

Publikované: 29. máj 2019 - 9:58
Nigérijský útočník na jeseň v nitrianskom drese zaznamenal štyri góly v 18 zápasoch. Na jar, už ako hráč DAC-u, mu na rovnaký nástrel stačilo deväť štartov.
Taiwo: Sezóna bola veľmi poučná

Abdulrahman Taiwo prišiel na Slovensko vlani v lete zo Zbrojovky Brno. Na jeseň nastúpil vo všetkých 18 kolách, strelil oficiálne tri, v skutočnosti štyri góly (ten v Podbrezovej bol pripísaný Andrejovi Fábrymu). Počas zimnej prestávky prestúpil z Nitry na Žitný ostrov a v druhom kole sa zapísal do streleckej listiny. V prvých 5 jarných súbojoch dosiahol dva góly, ale po derby Slovan-DAC v posledný marcový deň sa vytratil zo zostavy. Až v záverečnom stretnutí sezóny dostal opäť šancu nastúpiť v základe a za dôveru sa odvďačil dvomi gólmi. Bola to jeho prvá dupľa v slovenskej lige. „Som veľmi šťastný, tie dva góly mi pomohli prinavrátiť sebadôveru. Od piatkového večera však už hľadím na ďalšiu sezónu. Veľmi sa na ňu teším,“ vyhlásil 20-ročný nigérijský útočník.

O svojich góloch proti Michalovciach uvažuje nasledovne. „Oba boli výsledkom ozajstnej tímovej práce. Prvý som dosiahol z jedenástky, ktorú som chcel zahrať, aby mi zvýšilo sebavedomie. Mentálne silní hráči ako Kalmár či Koštrna mi povedali, aby som ju kopal. Reakcia spoluhráčov ma veľmi potešila a bola to skvelá príležitosť skórovať. Vďaka ním som sa cítil ako člen ozajstnej futbalovej rodiny. Tento pocit mi dodal sebavedomie pri druhom góle. Som naozaj vďačný každému - mužstvu, trénerskému štábu na čele s Petrom Hyballom, ktorý ma celý čas posúval vpred. Ako sa hovorí, každé sklamanie je zároveň požehnaním a som naozaj veľmi šťastný.“

Podľa príslovia je všetko dobré, ak je koniec dobrý. V poslednom kole sezóny Taiwo strelil dva góly. „Bola to fantastická sezóna. Asi prvýkrát v kariére som presedel toľko času na lavičke, ale týchto pár mesiacov mi pomohlo objaviť veľa nových skutočností. Vedel som, že sa musím snažiť byť profesionálom, ale v profesionálnom futbale nie vždy všetko vyjde. Najdôležitejšie však je, ako sa z toho poučíš a ako sa dokážeš rozvíjať. Táto sezóna bola pre mňa veľmi poučná, veľa som sa naučil od futbalu, od života profesionála a myslím si, že sa vďaka tomu neustále zlepšujem.“

Rovnako ako jeho spoluhráči, aj Taiwo po piatkovom ligovom zápase zamieril na dovolenku. „Skutočne som sa už veľmi tešil, že budem doma a uvidím svoju matku. Aj ona odrátavala dni, pretože som najmladší z jej piatich detí. Ale doma nebudem len vysedávať, veď budúca sezóna je tu už čo nevidieť, “ dodáva rýchlonohý hráč DAC-u, ktorý na jar v žlto-modrom drese nazbieral 9 ligových štartov, 472 minút a 4 góly.

Zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?