Back to top

Taiwo: Zlepšovať sa každým dňom, taký je náš spoločný cieľ

Publikované: 23. marec 2019 - 16:05
Nigérijský útočník DAC-u by chcel prežiť s fanúšikmi veľa pekných chvíľ.
Taiwo: Zlepšovať sa každým dňom, taký je náš spoločný cieľ

V prvých piatich jarných kolách si dosiahol dva góly, vďaka čomu si v tejto časti najlepším strelcom DAC-u. Ako si spokojný s vlastnou bilanciou a s jarnými výsledkami mužstva? 

Príliš nie, pretože sme chceli vyhrať všetkých päť stretnutí. Dôležité však je, že napredujeme od zápasu k zápasu, snažíme sa byť stále lepší, bojovať jeden za druhého. Mužstvo sa snaží prispôsobiť svoj vlaňajší štýl k novým hráčom, vrátane mňa. Nie je to jednoduchý proces, ale jednoznačne sa zlepšujeme.

Ako sa ti podarilo udomácniť v novom prostredí?

Každý vie, že na tento proces je potrebný istý čas, ale každým dňom sa cítim lepšie v kruhu spoluhráčov a snažím sa v novom prostredí čo najviac udomácniť.

S osembodovým náskokom pred Ružomberkom sme na treťom mieste tabuľky. Hlavný cieľ sezóny, postup do Európy, je teda na dosah. Čo očakávaš od zbytku súťaže?

Samozrejme, chceli by sme vyhrať všetkých deväť zápasov do konca ročníka, ale sme si plne vedomí toho, že to bude nesmierne náročné. Nestačí len hovoriť, ale cítim, že tréner, celý štáb a všetci hráči pracujú každý deň preto, aby sme to dokázali.

Čo bol najpozitívnejší zážitok počas týchto približne dvoch mesiacov v Dunajskej Strede?

Som súčasťou mužstva, ktoré sa nikdy nevzdáva a chce sa postupne zlepšovať. Plníme pokyny, dokonca si aj pridávame naviac. Myslím si, že je to dobrý smer.

Aký je tvoj vzťah s fanúšikmi?

Po tréningoch odpočívam doma, nechodím príliš do mesta, zväčša len na nákupy. Podľa mňa máme dobrý vzťah, lebo zakaždým, keď nastúpim na ihrisko, skandujú moje meno. Myslím si, že príde čas, keď prežijeme spolu veľa pekných chvíľ.

Po reprezentačnej prestávke nás čaká súboj proti Slovanu, čo je pre nás najväčšie derby. Čo očakávaš od stretnutia s lídrom tabuľky?

Táto prestávka je výbornou príležitosťou urobiť ďalší krok vpred, pretože kým ostatní sú pri svojich reprezentáciách, my trénujeme naďalej. Môj názor je taký, že pauza je dobrá na rozvíjanie niektorých schopností. Proti Slovanu čakám fantastickú výhru pred dobrou diváckou kulisou na ich novom štadióne. Môžem sľúbiť fanúšikom to, že tento úspech oslávime spoločne. Tak či onak, ale Slovan porazíme!

Zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?