Tesný súboj v Zlatnej na Ostrove

Publikované: 21. november 2017 - 9:24
Dunajskostredský ženský hádzanársky oddiel zohral v sobotu večer súboj s domácim družstvom.

Na zápase medzi druhým a tretím oddielom v tabuľke sa od začiatku gólovo viac darilo domácim, prvé štyri zásahy boli ich a dlho nepustili Dunajskostredčanky ďalej ako po dva góly. Koniec prvého polčasu skončil 12:10 v prospech domácich hráčok, čo však dalo žlto-modrým novú nádej.

V druhom polčase držali pri živote dunajskostredské gólové nádeje  góly Bugár a Józan, v 52. minúte strelou Straka Márie bol stav prvýkrát od začiatku zápasu vyrovnaný, 17:17. Vtedy sa zdalo, že sa nášmu oddielu začne dariť a môže získať bod, ale vzápätí dali domáce hráčky štyri góly v sérii a rozhodli stretnutie vo svoj prospech, a keďže sa žlto-modré celých sedem minút  nepodarilo streliť gól, Zlatná na Ostrove vyhrala za stavu 23:19, a takto sa dostali dočasne na prvé miesto, keďže prvé Partizánske ešte len bude hrať s Nesvadami.

Najlepšou strelkyňou gólov bola naša vynikajúca hráčka s 9 gólmi, Bugár Cintia, súperka Szabó Júlia strelila 8, Dunajskostredčanka Nagy Orsolya 3.

Dunajská Streda je v tabuľke momentálne na treťom mieste, nasledujúci zápas bude kvôli prestávke  až 10. decembra, v tomto roku naposledy na domácej pôde žlto-modrých, zápas sa začne o 14.30 a súperkami budú zaostávajúce Košičanky.

Zlatná na Ostrove – Dunajská Streda 23-19 (12-10)