Tipsport Malta Cup: FC Baník Ostrava - DAC 1904 1:1 (0:0), na jedenástky 4:5

Publikované: 27. január 2020 - 14:23
Z juhu Európy odídeme bronzoví. Na Davisov gól z priameho kopu dokázal odpovedať Smola, v penaltovom rozstrele však Száraz vyrazil dva pokusy súpera, kým Laštůvka len jeden, a tak 3. miesto na turnaji patrí DAC-u.

V porovnaní so sobotňajším zápasom proti Mladej Boleslavy spravil tréner Hélder dve zmeny v základnej zostave, Bednára s Phillipsom nahradili Lalatović a Javro. Srbský obranca vytvoril stopérsku dvojicu s Beskorovajným a Kružliak sa posunul do stredu poľa, mladý Javro začal na ľavom krídle, ale po 20 minútach musel pre zranenie striedať.

Prvý polčas priveľa vzruchu ani streleckých pokusov nepriniesol, najbližšie ku gólu mala hlavička Lalatovića z 27. minúty po rohu FábryhoLaštůvka však tento dobre mierený pokus vyrazil.

Živšie to bolo po prestávke, aj vďaka pekne zatočenému priamemu kopu Davisa z dobrých 25 metrov, na ktorý si ostravský gólman síce siahol, ale aj tak sme išli do vedenia. Už o dve minúty mohol zvýšiť Divković po peknej kontre a prihrávke Vidu, jeho strelu z prvej však Laštůvka dokázal vytesniť. Naša radosť trvala do smolnej 70. minúty, kedy - inak aktívne hrajúci - Vida nahral dozadu priamo na kopačky striedajúceho Smolu, ktorý prízemnou strelou k pravej žrdi vyrovnal.

Záver už zmenu skóre nepriniesol, a tak po 90 minútach nasledoval rozstrel zo značky pokutového kopu. V úvode tretej série Száraz vyrazil Jánošov pokus, inak všetci trafili a preto na konci piatej série mohol rozhodnúť Davis. Dnešný kapitán DAC-u však neuspel, takže sa išlo ďalej. Našťastie, hneď potom Benji Száraz vystihol aj Fleišmanov úmysel a mladý Boateng nezaváhal. Bronzové medaily si z Malty odnesú žlto-modrí!

Sústredenie na Malte pokračuje do piatka, kedy sa mužstvo vracia domov a následne v nedeľu odcestuje do Turecka, kde strávi ďalší týždeň. Najbližší prípravný zápas odohrá DAC už v krajine polmesiaca, v stredu 5.2.2020 si zmeria sily s Crvenou zvezdou Belehrad.

FC Baník Ostrava - DAC 1904 1:1 (0:0), na jedenástky 4:5
Hralo sa na Národnom štadióne Ta´ Qali, Malta, pondelok 27.1.2020 o 11.00 hod., slnečné počasie, +16°C
Góly: 70. Smola - 56. Davis
Penaltový rozstrel: Šašinka 1:0, Kružliak 1:1, Jirásek 2:1, Divković 2:2, Jánoš 2:2, Fábry 2:3, Kuzmanović 3:3, Ramirez 3:4, Smola 4:4, Davis 4:4, Fleišman 4:4, Boateng 4:5
DAC: Jedlička (46. Száraz) - Blackman, Lalatović (82. Boateng), Beskorovainyi, Davis - Kružliak, Fábry - Divković, K. Vida, Javro (20. Phillips, 67. Schäfer) - Ramirez. Tréner: Hélder Cristovao.
Baník: Laštůvka - Fillo, Pokorný, Svozil, Holzer - Hrubý, Kuzmanovič, Kaloč - Lalkovič, Šašinka, Granečný. Striedali: Smola, Reiter, Jirásek, Procházka, Jánoš, Fleišman. Tréner: Luboš Kozel.

ŠTATISTIKA:
Strely - na bránu 2:5, mimo 5:4
Rohové kopy - 7:5
Ofsajdy - 1:1

Program a výsledky Tipsport Malta Cupu:
25.1.2020 o 11.00 hod: Brno - Ostrava 3:2 (1:2) 23. Přichystal, 46. Fousek, 82. Vintr - 8. Jánoš, 12. Jánoš
25.1.2020 o 13.30 hod: Mladá Boleslav - DAC 5:0 (2:0)
27.1.2020 o 11.00 hod, zápas o 3. miesto: Ostrava - DAC 1:1 (0:0), na jedenástky 4:5, 70. Smola - 56. Davis
27.1.2020 o 13.30 hod, finále: Brno - Mladá Boleslav