Nachádzate sa tu

Tomáš Huk: Hrdosť aj veľká zodpovednosť

Toto ste už čítali?

Publikované: 2018, august 21 - 11:46 | Správy DAC
Nový kapitán mužstva sa uviedol ako správny líder. Proti Trenčínu strelil náš vedúci gól.
Tomáš Huk: Hrdosť aj veľká zodpovednosť

Pred zápasom proti Trenčínu prebehla v kabíne voľba nového kapitána. Po odchode Marina Ljubičića bude pásku na rukáve nosiť Tomáš Huk, jeho zástupcami sa stali - v nasledovnom poradí:

Erik Pačinda
Kristopher Vida
Kristián Koštrna
Ľubomír Šatka

„Prijal som to pozitívne, aj keď musím povedať, že Erik Pačinda dostal viac hlasov, ale rozhodol sa prenechať mi to. Som hrdý, že môžem byť kapitánom takej partie hráčov a takého mužstva. Cítim hrdosť a zároveň aj veľkú zodpovednosť. Dúfam, že sa nám bude dariť a budem hlavne víťazný kapitán, aby sme mohli minimálne zopakovať minulú sezónu, alebo sa dostať ešte vyššie. Všetci v kabíne máme náš tajný sen a veríme, že sa nám vyplní,“ prezradil 23-ročný vodca, ktorý začal nedeľný duel na poste defenzívneho stredopoliara, no záverečnú polhodinu odohral po boku Ľuba Šatku v strede obrany.

Ako sa na správneho kapitána patrí, hneď v prvom zápase po svojom vymenovaní ukázal smer. Strelil úvodný gól mužstva. „Zápas s Trenčínom by som rozdelil do dvoch polčasov. Prvý bol hlavne o taktickej stránke, mužstvá si dávali pozor na brejky súpera. Po vynikajúcej akcii na pravej strane sa nám podarilo ísť do vedenia, keď Herc, Koštrna a Vida vynikajúco zakombinovali a ja som mal už tú najlepšiu a najjednoduchšiu pozíciu. Do kabíny sme išli za dobrého stavu. Bohužiaľ, druhé dejstvo nám až tak dobre nevyšlo, ale myslím si, že konečný bod z horúcej pôdy poteší. Dôležité však bude, aby sme tento bod potvrdili proti Žiline.“

Pred výkopom sa špekulovalo, že kvôli zraneniu tváre by mal Huk nastúpiť s ochrannou maskou. Napokon tak nebolo, tvár však mal prelepenú obväzmi. „Maska ma obmedzovala, nevidel som dobre loptu, keď som ju mal pod sebou. Na tréningu som to cítil dosť, takže som sa rozhodol, že nastúpim bez masky. Bolo tam riziko, pretože pri silnom údere do tváre by sa mohli rany obnoviť, ale hráč nenastúpi do zápasu s takýmito myšlienkami. Počas mojej kariéry sa stalo len asi trikrát, že som dostal taký silný úder do hlavy, aby mi začala tiecť krv. Bol som stopercentne presvedčený, že to bude v poriadku a tak sme sa dohodli aj s lekárskym štábom. Včera mi vyberali stehy, takže od dnes to už vyzerá ako každý iný šrám, čo hráč inkasuje počas zápasov,“ ozrejmil košický rodák, pre ktorého mal zápas na Myjave poradové číslo 116 v najvyššej súťaži. Strelil v ňom svoj piaty gól. Čo sa týka bilancie v našom drese, na konte má 77 ligových stretnutí a 2 presné zásahy.

„Na záver by som chcel pochváliť mužstvo za nedeľný výkon, lebo sme bojovali do poslednej minúty. Každý dal do toho všetko a som veľmi rád, že mám takých spoluhráčov. Uhrali sme dôležitý bod,“ dodal hráč s päťkou na chrbte a jednotkou na futbalovom vysvedčení.

Zdroj: fcdac.sk