Back to top

Tomáš Huk prestupuje z VSS Košice

Publikované: 6. február 2016 - 16:18
Reprezentant Slovenska do 21 rokov Tomáš Huk akceptoval ponuku DAC-u a svoju budúcnosť spojil s naším klubom. Dvadsaťjedenročný defenzívny hráč k nám prestupuje na tri a pol roka z VSS Košice.

Rodák z Košíc (nar. 22. decembra 1994) je odchovancom tamojšieho VSS a jeho predchodcu MFK, počas celej doterajšej kariéry obliekal iba žlto-modrý dres svojho materského klubu. Prvoligový debut si odkrútil už ako sedemnásťročný, v najvyššej súťaži nazbieral 39 štartov, skóroval trikrát.

Tomáš Huk je po Erikovi Pačindovi druhým hráčom, ktorý k nám v priebehu posledných osem mesiacov prišiel z Košíc. Dvadsaťjedenročný a 183 cm vysoký defenzívny futbalista je rovnako platný v obrane aj v strede poľa. Tomáš sa k novým spoluhráčom pridal počas včerajšieho presunu na turecké sústredenie, jeho prestup z Košíc sa dotiahol po úspešných lekárskych testoch a dohode vedenia oboch klubov.

„Som šťastný, že sa tento prestup podarilo zrealizovať. Získali sme veľmi talentovaného mladého hráča, reprezentanta Slovenska do 21 rokov. Tomáš môže hrať na viacerých postoch, čo nám dáva ďalšie alternatívy pri skladaní zostavy. Myslím si, že s týmto prestupom môžeme byť spokojní a som presvedčený, že spoločne zažijeme veľa radosti,“ komentoval Hukov príchod tréner Tomislav Marić.

Toto ste už čítali?

Cookies