Back to top

Tomáš Malec opúšťa DAC

Publikované: 3. február 2018 - 9:39
Dvadsaťpäťročný útočník ukončil hosťovanie a odchádza do litovského Žalgirisu Vilnius.

Najlepší strelec Fortuna ligy v sezóne 2013/14 prišiel na Žitný ostrov v auguste minulého roka z rakúskeho LASK Linz na ročné hosťovanie s opciou. Počas jesene nastúpil v siedmych ligových stretnutiach, gólovej radosti sa nedočkal. V Slovnaft Cupe pridal ďalšie tri štarty a jeden gól.

Pôsobenie Tomáša Maleca v našom klube sa skončilo posledným januárovým dňom predčasným rozviazaním zmluvy. Bez centimetra dvojmetrový stredný útočník sa už včera pripojil k svojmu novému tímu Žalgirisu Vilnius. Sedemnásobný litovský šampión ukončil predchádzajúci ročník na druhom mieste (hrá sa systémom jar-jeseň) a v lete sa predstaví v predkole Európskej ligy. Zeleno-bieli, s ktorými sa trenčiansky rodák dohodol na dvojročnom hosťovaní, sa na nový ligový ročník pripravujú taktiež v Antalyi.

„V Dunajskej Strede som sa cítil veľmi dobre, so spoluhráčmi som si rozumel. Zo začiatku mi tréner dával príležitosť, potom ale zmenil systém hry do ktorého som nepasoval. Klub nebol proti môjmu odchodu, umožnili mi hľadať si cez zimu nový angažmán. Zo Žalgirisu sa mi ozvali tréner aj športový riaditeľ. Hrávajú pravidelne o majstrovský titul, čo ma zaujalo a nakoniec sme sa dohodli. Ďakujem fanúšikom, ktorí ma podporovali, ako aj trénerom a spoluhráčom, v ktorých som našiel podporu a kamarátov. DAC-u želám do budúcna len to najlepšie, aby stále chodilo tak veľa fanúšikov a chalani boli zdraví a mohli dosiahnuť spoločné ciele,“ povedal pre fcdac.sk Tomáš Malec.

FC DAC 1904 ďakuje Tomášovi Malecovi za služby počas pôsobenia v našom klube a zároveň mu praje veľa úspechov do ďalšej kariéry!

Zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?

Cookies