Tomislav Marić: Naše sny stále žijú

Publikované: 26. apríl 2016 - 18:51
Pred dnešným tréningom sme trénera Tomislava Marića požiadali o zhodnotenie sobotňajšieho stretnutia DAC-Podbrezová (1:0) a zároveň o pohľad na nadchádzajúce obdobie.

Na tlačovej konferencii po sobotňajšom stretnutí ste povedali, že prvý polčas nebol podľa vašich predstáv. Čo ste hráčom vyčítali a s akými pokynmi ste ich poslali do druhého polčasu?

„V prvom polčase sme mali veľký problém dostať sa cez stred ihriska. Za obranu súpera sme sa snažili dostať dlhými prihrávkami, ale odrazené lopty sme nedokázali pozbierať. Nevyužívali sme voľné priestory, v ofenzíve sme príliš ľahko strácali loptu a chýbala mi aj agresivita v osobných súbojoch. Hostia sa nikam neponáhľali, umne držali loptu. V polčase sme prestriedali, Ľupták išiel dole, lebo už aj pred stretnutím mal problémy so stehenným svalom. Nahradil ho Horváth, zároveň sme urobili aj zmenu v rozostavení, prešli sme na 4-1-4-1. Tieto zmeny nám pomohli, v druhom polčase sme podali lepší výkon. Začali sme zbierať odrazené lopty, vďaka čomu sme sa čoraz viac dostávali do hry. Na hráčoch bola vidno zmena, z ich správania som cítil, že chcú za každú cenu vyhrať. Boli agresívnejší, pri zakončení viac koncentrovaní. Výsledkom boli šance a podarilo sa nám streliť vytúžený gól. Nesmieme zabudnúť, že sme znova nastúpili s veľmi mladým tímom, vekový priemer mužstva bol 23,5 rokov. Je teda pochopiteľné, že nám v útoku viackrát chýbala trpezlivosť, ale s výkonom v druhom polčase som spokojný. Veľmi si cením, že hráči dokázali správne zareagovať na slabší výkon v prvom polčase.“

Len týždeň po víťazstve nad Trenčínom sme boli opäť svedkami nezabudnuteľného večera. Tentoraz nielen kvôli víťazstvu, ale aj z dôvodu rozlúčky so štadiónom. Ako ste prežívali momenty po konečnom hvizde?

„Už proti Trenčínu panovala na štadión fantastická atmosféra, mužstvo podalo výborný výkon a podarilo sa nám večer korunovať víťazstvom. Pri poslednom domácom zápase dokázali fanúšikovia vytvoriť ešte lepšiu atmosféru. Cítili sem to už v prvom polčase, keď malo mužstvo problémy, ale tribúny nás neustále poháňali. Po prestávke, ale hlavne po góle už boli naozaj na neudržanie a to čo prišlo po stretnutí bolo niečo fantastické. Každý videl, aký obrovský potenciál máme v dunajskostredských fanúšikoch, ako vášnivo milujú svoj klub. Myslím si, že všetci sa už veľmi tešíme na nový štadión, na ktorom môže panovať ešte lepšia nálada.“

V sobotu cestujeme do Zlatých Moraviec, kde nás čaká ďalší tím bojujúci o záchranu. V predchádzajúcich kolách sme videli, aké náročné sú stretnutia proti mužstvám z konca tabuľky. Navyše, naša bilancia vonku nie je práve ružová, veď z posledných siedmych stretnutí v pozícii hosťa sme získali len dva body. Naposledy sme vyhrali v októbri v Senici. Čo bude potrebné k tomu, aby sme vylepšili túto štatistiku?

„Už pred týždňom som hovoril, že v tejto fáze súťaže je každý zápas extrémne náročný. Stále sa bojuje o titul, o Európu, o záchranu. Napriek postaveniu v tabuľke majú Zlaté Moravce dobré mužstvo, čo dokazuje aj jesenný vzájomný zápas, v ktorom sme podľahli 1:2. Budeme sa snažiť hrať svoju hru a získať tri body.“

Do konca sezóny zostáva odohrať štyri kolá. Koľko bodov by vás uspokojilo? Sme len dva body od štvrtej pozície, zaručujúcej účasť v európskych pohároch. Zablúdia občas vaše myšlienky týmto smerom?

„Pri pohľade na tabuľku vidíme, že naše sny ešte stále žijú. Všetci si želáme z týchto stretnutí vyťažiť maximum, ale dôležité je sústrediť sa zakaždým na ten najbližší súboj. Ako som už povedal, máme veľmi mladé mužstvo. V tomto momente mám v hlave len sobotňajšie stretnutie v Zlatých Moravciach, na ktorý sa plne sústreďujeme a robíme všetko preto, aby sme ho úspešne zvládli a odniesli si tri body.“