Back to top

Tomislav Marić: Súperovi sme pomohli vlastnými chybami

Publikované: 11. máj 2016 - 9:35
Tréner DAC-u Tomislav Marić hodnotí sobotňajšiu prehru v Myjave a doterajší vývoj vo Fortuna lige.

V Myjave sme utrpeli trojgólovú prehru. Poznali sme prednosti súpera, napriek tomu nám strelil tri takmer identické góly. No okrem defenzívy sme mali problémy aj v útoku.

„V úvodných desiatich minútach sme hrali dobre, následne sme však nechodili do súbojov s dostatočnou intenzitou. Pozičnými a obrannými chybami sme súperovi dovolili hrať to, v čom je silný, vlastnými chybami sme mu pomohli dostať sa do zápasu. Prvým dvom gólom predchádzali individuálne chyby mojich hráčov. Následne už bolo veľmi náročné brániť sa proti mužstvu s obrovským sebavedomím, ktoré má na krídlach takých rýchlych hráčov, ako je Daniel. Samozrejme, snažili sme sa útočiť, dostávať sa do šancí a streliť gól. Myslím si, že niekoľko príležitostí sa nám aj podarilo vypracovať, bohužiaľ nám však vo finálnej fáze opäť chýbala presnosť a dôslednosť. Nakoniec sme utrpeli trojgólovú prehru, s čím sme nespokojní.”

Pre zranenie Egriho ste opäť museli zmeniť zloženie obrany a keďže Živković videl piatu žltú kartu, v piatok proti Skalici bude chýbať aj on. Máte zrátané, koľko variácii v obrannej formácii ste už v tejto sezóne vyskúšali? Akú dôležitosť pripisujete stabilnej obrane?

„Myslím si, že stabilita je dôležitá nielen pre defenzívu. Pre každé mužstvo je podstatné, aby si hráči na seba zvykli. V posledných týždňoch, mesiacoch som sa nesťažoval na to, že sme mali množstvo zranených a potrestaných hráčov. Teraz nebude môcť hrať Marko Živković. Pri stálych zmenách v zostave je problémom, že chýba súhra, istota. Ak k tomu prídu horšie výsledky, mužstvo veľmi ľahko stratí sebavedomie. Napriek všetkému však musíme nájsť východisko. Treba vidieť aj to, že pri neustálych zmenách v zostave nám v dôležitých situáciách chýba súlad. Na jeseň sme v úvodných siedmych kolách mohli nastúpiť v najsilnejšom zložení, kým v jarnej časti som bol nútený neustále meniť základnú jedenástku. Je jasné, že to je problém. Napríklad Ákos Szarka vynechal takmer celú jar. Je to proste tak, nemôžeme kvôli tomu neustále vyplakávať, ale do ďalšieho stretnutia treba nájsť vhodné riešenie.”

Nedeľňajšie stretnutie Slovan-Trenčín rozhodlo o tom, že Trenčania obhájili majstrovský titul. Súhlasíte, že ich triumf je zaslúžený?

„Trenčania hrajú už dva roky na vysokej úrovni. Ak mužstvo kraľuje dva roky v lige aj v pohári, tak je samozrejme zisk titulu absolútne zaslúžený. Touto cestou gratulujeme Trenčínu k majstrovskej korune.”

fcdac.sk

Toto ste už čítali?

Cookies