Nachádzate sa tu

Toto tu ešte nebolo! Box gala so zaujímavosťami a klasikou

Toto ste už čítali?

Publikované: 2018, máj 11 - 13:30 | Šport
Prvýkrát sa v Dunajskej Strede koná dnes galavečer boxu, a to hneď mimoriadny, v ringu sa totiž stretnú dve ikony – o detailoch bola reč včera v Dunaute.
Toto tu ešte nebolo! Box gala so zaujímavosťami a klasikou

„To, že sme do Dunajskej Stredy, tunajšiemu obecenstvu, dokázali priniesť takúto akciu,  je naozaj výnimočná vec. Navyše to celé rámcujú také dve mená ako  Erdei Zsolt – Madár a Tomi Kid, majstri sveta, Európy. Tomi a Zsolt sú predsedami svojich zväzov -  slovenského a maďarského.  

Že sa v ringu stretnú takéto dve osobnosti boxu, myslím si, je veľká udalosť. Ten, kto zavíta na zápas pozrieť si týchto dvoch mladých športovcov, nebude sklamaný, chystajú sa totiž vydať zo seba  maximum – navyše, v rámci gala večera bude niekoľko zaujímavých ukážok zo sveta karate” – uviedol Hegyi Zoltán, konateľ Dunauto.

Erdei Zsolt – Madár gala večer netrpezlivo očakáva.

„Bol by som rád, keby mal gala večer aj náborový charakter, chceli by sme tento krásny šport spopularizovať. Aj preto som uvítal Tomiho výzvu, aby sme si dali spoločný zápas. Cieľom je, aby bol dostal tu, v Dunajskej Strede, trochu viac pozornosti – snáď dokážeme pár chlapcov prilákať do telocvične. Oplatí sa prísť aj kvôli zápasom mladých boxerov. Do Dunajskej Stredy, kde budem prvý raz, idem s veľkou radosťou. Dunajskostredčanom odkazujem, aby prišli na zápasy, hlavne na tie, ktoré budú pred nami” – povedal Madár.

O akcii sme písali TU.