Trenčín - DAC 1:1 (0:0)

Publikované: 16. máj 2021 - 11:13
Premiérový ligový gól Beskorovainyiho v žlto-modrých farbách napokon nestačil na plný bodový zisk pod hradom Matúša Čáka. Druhý polčas sme mali takmer celý pod kontrolou, no napriek tomu sme kruto inkasovali v nadstavenom čase. Piate víťazstvo v rade sme si nepripísali, no druhá priečka, a teda obnovenie historicky najlepšieho výsledku, je definitívna.

Po skvelom víťazstve v derby proti Slovanu nastali v našej základnej jedenástke dve zmeny, aj to nútené. Pre zranenie z nej vypadli Blackman s Andzouanom a namiesto nich dostali príležitosť Sommer s Nicolaescum. Zápas sa zo začiatku prelieval zo strany na stranu. Balić pri prvej vážnejšej príležitosti poslal v siedmej minúte štandardku na niekoľko nabiehajúcich spoluhráčov, loptu ale o vlások nedorazil Kružliak. O minútu sa aj domáci dostali k zaujímavému zakončeniu, pri strele Ikobu zvnútra šestnástky si však náš brankár pravú žrď postrážil. V jedenástej minúte poslal Divković umiestnený pokus, ktorý vďaka teču skončil len tesne vedľa pravej žrde. Horúco bolo aj pri následnom rohovom kope, pri ktorom Schäfer opäť len o vlások minul priestor troch žrdí. Na druhej strane Jedlička v trinástej minúte lapal Ghaliho šupu. V 27. minúte sme prvýkrát prekonali Kukučku, pri kvalitne vypracovanej akcii však bol zakončujúci Nicolaescu v ofsajde. Po pol hodine Balić parádnym pasom vysunul Divkoviča na pravom krídle, Marko loptu nabil Nicolaescuovi do gólovej pozície, no náš moldavský útočník trestuhodne „zluftoval“. Slušnejšiu strelu vyslal Ramirez v 35. minúte, chýbala jej však väčšia presnosť. O minútu poslal milimetrový pas za obranu Balić, výborne si naň nabehol Ramirez, ktorý sa zoči-voči gólmanovi nezvykne mýliť, no tentokrát predsa len nenašiel voľnú štrbinku. Bolo to tutovka. V 39. minúte Ikobova hlavička z päťky len tesne nenašla konštrukciu Jedličkovej bránky. Zaujímavý pokus z ničoho nič vystrúhal aj Ligeon o dve minúty spred šestnástky, opäť chýbalo len o kúsok presnejšie mierenie. Dejstvo, ktoré sa pokojne mohlo skončiť aj výsledkom 2:2, prinieslo bezgólový stav.

Do druhého polčasu sme nabehli so striedaním. Namiesto Nicolaescuho nastúpil Nebyla. Rozostavenie 4-4-2 sme zase pretransformovali na 4-2-3-1. Táto polovica stretnutia začala opatrnejšie. My sme však boli podstatne efektívnejší, keďže sme premenili hneď prvú vážnejšiu príležitosť. Pri nádejnej príležitosti zo 49. minúty totiž Ramirez padol. V 58. minúte zahral Balić rohový kop po zemi na Davisa, ten vytiahol presnú prihrávku na Beskorovainyiho hlavu a ukrajinský obranca neodmietol ponuku na premiérový gól v našej lige - 0:1. Hru sme po úvodnom góle dostali ideálne medzi šestnástky. K strele sa dostal až novic na ihrisku Corryn v 75. minúte, ktorý si však ešte nestihol doladiť mušku... Podstatne nebezpečnejší bol Moumou o tri minúty, loptu si potiahol až do šestnástky, kde sa zbavil brániaceho hráča, no z ostrého uhla sa predsa len netrafil medzi tri žrde. V 84. minúte zahrával Davis priamy kop z nádejnej pozície, ale jeho pokus skončil len v múre. V deväťdesiatej minúte našiel Davis zo štandardky Ramirezovu hlavu, no tiesnený útočník sa nedokázal presadiť. Trest prišiel v nadstavenom čase. Madu sa presadil na ľavom krídle, loptu naservíroval na Corrynovu hlavu, a keďže sme si ho nepostrážili, tak ju len dorazil cez bezmocného Jedličku. V druhom polčase sme boli aktívnejší, zápas sme držali pod kontrolou, no Trenčín napriek tomu získal cenný bod.

Pribudla naša ôsma remíza v ročníku, ktorou sme v sezóne 2020/21 uzavreli putovanie po súperových ihriskách. S ročníkom sa rozlúčime na domácej pôde, na ktorej privítame v sobotu 22. mája o 19:00 v krajskom derby Trnavu.

Hodnotenie trénerov
Antal Németh, DAC: „Do prvého polčasu sme vstúpili s rozostavením 4-4-2. Nevedeli sme však hrať to, čo sme chceli. Hlavne v ofenzíve, no nedarilo sa nám ani v defenzíve, keďže Trenčín si vypracoval niekoľko príležitostí na gól. Do druhého dejstva sme príchodom Nebylu zmenili systém na 4-2-3-1. Boli sme aj lepší, kontrolovali sme hru a podarilo sa nám dostať do vedenia 1:0. Vyrovnávajúci gól sme však inkasovali v nadstavenom, a tak som z toho sklamaný. Trenčín si za to, čo predviedol počas deväťdesiatich minút, bod zaslúžil.“
Juraj Ančic, Trenčín: „Myslím si, že sme videli atraktívny zápas pre diváka. K nemu sme prispeli aj my. Boli sme aktívni od prvej minúty. Chceli sme streliť čo najskôr gól, kvalita z našej strany bola, no nedokázali sme ju zúročiť. V druhom polčase sme inkasovali, no našim úsilím, snahou a kvalitou sme dokázali vyrovnať. Z našej strany sa nám podaril zaslúžený gól.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Trenčín - DAC kliknite SEM!!!

AS TRENČÍN - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:1 (0:0)