Trenčín - DAC 1:3 (0:1)

Publikované: 9. apríl 2018 - 9:35
Aj do tretice všetko dobré! Pod hradom Matúša Čáka dokázalo mužstvo DAC -u tretíkrát v rade vyhrať, čo znamená návrat na strieborný stupienok a priblíženie sa k vytúženej pohárovej Európe.

Oproti víťaznému stretnutiu s Trnavou spravil Marco Rossi dve vynútené zmeny. Pre kartový trest stál Čmelík a menšie zranenia si na lavičke doliečoval Herc. Namiesto nich sa do zostavy vrátil kapitán Ljubičić a premiéru si v základnej jedenástke odkrútil Bayo. Už v druhej minúte sa šikovne uvoľnil Paur, zlou prihrávkou však prišiel o gólovú príležitosť. Inak tomu bolo o minútu neskôr, roh na bližšiu žrď predĺžil Lawrence a Paur z gólovej pozície hlavičkoval nad. Už v desiatej minúte sme sa okrem viacerých zranení (Černák, Čmelík, Herc, Šatka...) museli popasovať s núteným striedaním Pačindu, ktorého zradil sval, a tak ho nahradil Vida. Náš najlepší strelec sa v čistej gólovej šanci pri nájazde na trenčiansku svätyňu zvalil na zem a bolo jasné, že je s ním zle. O dve minúty sme sa po úvodnom tlaku súpera schopili a odrazenú loptu Davis pravačkou zavesil k žrdi. Šemrinec sa márne načahoval - 0:1. Po úvodnom zásahu sa hra presunula prevažne medzi šestnástky. O rozruch sa v 18. minúte postaral Vida vysunutím Baya do tesného ofsajdu. V 23. minúte zakončil Azango hlavou nepresne a rovnako pochodil aj Ljubičić strelou z prvej tesne vedľa pravej žrde o tri minúty. Po pol hodine hry sa Čataković, ktorý tesne predtým vystriedal zraneného Manceho, ocitol v gólovej pozícii, kde si Macej pripísal výborný zákrok, postranný rozhodca opäť odmával ofsajd. Dve minúty pred koncom polčasu sa Ubbink dostal k odrazenej lopte na hranici pokutového územia, tvrdý pokus Macej šikovne vyrazil. Keďže ani Lawrence nedokázal v nadstavenom čase namieriť loptu hlavou do našej brány, tak sa prvý polčas skončil výborným jednogólovým náskokom nad Trenčínom.

Druhá polovica stretnutia začala opäť tlakom domácich, no vážnejšiu príležitosť si nevypracovali. V 52. minúte si Blackmanov odkop spracoval Bayo a vo svojom druhom fortunaligovom zápase druhýkrát poradil chladnokrvne a Trenčínu pridal druhý gól - 0:2. O tri minúty bol opäť Bayo pri chuti, loptu mu na hranici pokutového územia nesadla dobre. Šarapatu v našej obrane predviedli aj Trenčania, keď sa v 57. minúte lopta nebezpečne pohybovala v našej šestnástke, ani jeden hráč ju zakončiť nedokázal. Pred hodinou hry sme opäť  museli nútene striedať zraneného hráča, Davisa nahradil Živković. Po šesťdesiatej minúte nás pritlačili Trenčania, keď mali sériu štyroch rohov, kde loptu odpratávali postupne Kalmár a Macej, kým pri poslednom ju netrafil Lawrence. V 71. minúte si Ljubičić takmer strelil vlastný gól pri odzbrojovaní Sleegersa, Macej ho našťastie podržal. V 77. minúte sme pridali definitívnu bodku do dnešného víťazstva, Pambou po úniku našiel centrom cez Baya osamoteného Vidu pred Šemrincovou bránou, pre ktorého úž nebol problém vstietiť gól - 0:3. O tri minúty neskôr sme mohli opäť skórovať, Bayo však nevyužil Vidovo vysunutie nedôrazným pokusom, ktorý domáci gólman ľahko skrotil. Už o chvíľku sa situácia navlas zopakovala, tentoraz Bayovi prihrával Kalmár. V 85. minúte pridali domáci predsa len čestný gól, Čataković sa presadil medzi dvojicou obrancov a Macejovi nedal šancu - 1:3. V závere stretnutia sa Trenčania pokúsili o zázrak, ale keďže im náznaky šancí nevyšli, tak sme sa zo zisku zaslúžených troch bodov radovali my.

Trináste víťazstvo v ročníku nás posúva na fantastickú druhú priečku fortunaligovej tabuľky. Mrzia nás však opäť dve zranenia. Nútene boli striedaní Pačinda aj Davis, no dúfame, že sa rýchlo dajú dokopy. V najbližšom kole “Čákovcov” striedajú “Šošoni”. V sobotu 14. apríla o 17:00 privítame na našom ihrisku mužstvo zo Žiliny.

Marco Rossi, DAC: „Myslím si, že sme proti Trenčínu odohrali opäť veľmi náročný zápas. Náš súper má veľmi dobre organizované mužstvo, ktoré je veľmi silné v držaní lopty. Jeho hráči si dokážu nachádzať priestory, nabiehajú si a sú veľmi silní v súbojoch jeden na jedného. Práve kvôli týmto okolnostiam sme oproti jesennému prehranému duelu zvolili zmenu taktiky. Práve takticky sme odohrali dobrý zápas. Chýbalo nám jedine vzadu viac odvahy. V posledných pätnástich minútach sme sa zbytočne dostali pod tlak a aj sme inkasovali, keď sme Trenčín nechali držať loptu. S výsledkom som však spokojní a ďakujem hráčom aj fanúšikom. To, čo sme dokázali do tejto fázy, tak to od nás nikto nemohol čakať. Závery však môžeme robiť až po 32. kole.“

Vladimír Cifranič, Trenčín: „Nedokázali sme nadviazať na zápas so Žilinou. Ako aj súperov tréner spomínal, tak nám dokázali postrážiť hráčov, čím sme sa nevedeli presadzovať cez krídelné priestory. Mali sme dobré vstupy do prvého a druhého polčasu, mali sme aktivitu, no súper hneď pri prvej šanci v oboch polčasoch dokázal vsietiť gól. Bolo dva nula, išli sme do brejku na troch obrancov a tam sme opäť inkasovali. Bolo po zápase, no aj napriek tomu ďakujem hráčom, že sa naďalej snažili zmeniť priebeh hry aj keď sa im to v konečnom dôsledku nepodarilo.“

AS TRENČÍN - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:3 (0:1)