Back to top

Trénovali s Američanmi

Publikované: 18. máj 2016 - 8:19
13. mája 2015, v piatok, mladí zápasníci miestneho Zápasníckeho klubu v Dunajskej Strede spoločne trénovali so zápasníkmi rovnakej vekovej kategórie z členského štátu Spojených štátov, z Wisconsinu.

Na jednodňovom tréningu, o 10:00 hod. a 14:00 hod, v telocvični Základnej školy Zoltána Kodálya spoločne trénovali dorastenci a kadeti reprezentačného tímu Wisconsinu z USA so zápasníkmi miestneho klubu. Majstrovskí tréneri, Chad Harris a James T. Schmitz,  prišli s 12-členným tímom, trénovali  s miestnymi trénermi, s Attilom Gaálom a Tiborom Hakszerom, ako aj ich asistentom, Lászlóm Szerencsésom.

Počas dopoludnia americkí zápasníci, medzi ktorými boli aj dvaja americkí majstri, trénovali európsky voľný štýl zápasenia a potom na popoludňajšom tréningu sa dunajskostredskí zápasníci mohli oboznámiť s americkým zápasením. Po nacvičovaní chmatov a situačných cvičení nasledovali tréningové zápasy.

Podľa vyjadrenia vedenia amerického tímu, v budúcnosti by sa radi zúčastnili Medzinárodnej zápasníckej súťaže Žitnoostrovský pohár v Dunajskej Strede, ktorá sa v tomto roku uskutoční 28. mája v Mestskej športovej hale.

Toto ste už čítali?

Cookies