Back to top

Trhovisko je aj oficiálne odovzdané

Publikované: 24. máj 2022 - 14:42
Dňa 22. mája mohli malí i veľkí v rámci I. Žitnoostrovskej burzy zážitkov oficiálne prebrať Trhovisko. Podujatie organizované Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Csallóköz – Žitný ostrov dalo priestor na oficiálne odovzdanie tohto priestoru obyvateľom Dunajskej Stredy.
Trhovisko je aj oficiálne odovzdané

Na tých, ktorí si vyšli na burzu zážitkov, čakalo veterné, ale teplé počasie. Jej čiastočným cieľom bolo ukázať, aké rôzne zážitky na nás čakajú na Žitnom ostrove.

„Keď sem zavítajú hostia, smelo im môžeme poskytnúť úžasné možnosti, ktoré tento región ponúka. Aj preto sme sem pozvali partnerov, i keď nie všetkých, ale aspoň tých, ktorí realizujú cestovný ruch v najväčšom merítku. Aby sa mohli prezentovať, povedať, s akými novinkami prichádzajú, aby prilákali návštevníkov“

- uviedol riaditeľ termálparku Somogyi Gábor, predseda Oblastnej organizácie cestovného ruchu Csallóköz – Žitný ostrov.

V úvode podujatia prítomné deti a ich rodičov privítal primátor mesta Zoltán Hájos. Uviedol, že myšlienka obnovy Trhoviska sa vo vedení mesta zrodila v čase, keď sa blížilo 40. výročie Žitnoostrovského jarmoku. Chceli totiž vytvoriť taký priestor, kde by sa ľudia, priatelia mohli stretávať v kultúrnom prostredí, a v rámci tu prebiehajúcich kultúrnych programov sa zabávať na patričnej úrovni.

„Toto priestranstvo bude slúžiť nielen návštevníkom jarmoku, ale bude poskytovať zábavné a oddychové aktivity pri rôznych príležitostiach všetkým obyvateľom mesta“ – povedal primátor a dodal, že aj blížiaci sa 40. Žitnoostrovský jarmok bude organizovaný na tomto mieste.

„Rozpočet na revitalizáciu tohto priestranstva bol 1 504 359 eur, víťaz súťaže predložil návrh realizácie v sume 1 070 359 eur. Popri tom sa objavili aj neplánované práce, ktorých cena vyšla na 129 tisíc eur, takže obnova tohto pekného miesta napokon v sumáre stála 1 273 000 eur. Verím, že bude každému na úžitok“ – dodal Zoltán Hájos. Vo svojom vystúpení ďalej povedal, že v priebehu prác vypílili 27 stromov, miesto nich však vysadili 40 väčších stromov,  ale aj 1000 kríkov a krovín. Životný priestor bude skrášľovať aj trávnatý koberec na ploche 800 m2 a siaty trávnik s plochou 1000 m2.

Poďakoval sa podniku Konstat s. r. o. za projekčné práce, pracovníkom mestského úradu za spoluprácu, galantskému podniku AVA-stav s. r. o. za vyhotovenie diela, a stavebnému dozoru , že dohliadali na prácu, aby prebiehala v súlade s projektovou dokumentáciou.  Primátor sa poďakoval pracovníkom podniku Municipal, ako aj hlavnému záhradníkovi Viktorovi Harmonovszky za úžasné skrášlenie priestoru.

Na burze zážitkov sa medzi inými prezentovali Slovakia Ring, Malkia Park, Zoologická záhrada Xantus János z Győru, Thermalpark, Oblastná organizácia cestovného ruchu Csallóköz – Žitný ostrov, miestna letecká škola, Žitnoostrovská knižnica, ako aj Žitnoostrovské múzeum.

Na odovzdávaní Trhoviska do prevádzky sa zúčastnili aj deti z mestských materských škôl, programom prispel aj Tanečný súbor mládeže Žitného ostrova. Okrem nich s programom prispel aj súbor Kuttyomfitty, ako aj kapela Glamour, Fitos Péter a kapela NowEmber.

Zábery z podujatia od Attily Nagy si môžete pozrieť TU, od Gyulu Nagy zas TU. 

(nagy)

Foto: Gyula Nagy

Toto ste už čítali?

Cookies