Back to top

Tri dámy a kúzlo hudby

Publikované: 14. január 2019 - 13:12
Pre členky zoskupenia Opera Trió je hudba všetkým. Na tohoročnom jubilejnom Plese mesta dostanú hostia malú ochutnávku periel z operetného sveta.
Tri dámy a kúzlo hudby

Na plese vystúpi Opera Trió po druhý raz. Ich program zožal už pred dvoma rokmi veľký potlesk, veríme, že ani tentokrát tomu nebude inak. O plese sme sa rozprávali s Kollár Katalin.

- Vy máte na programe koncertov opery, operety, známe skladby. Čo majú očakávať hostia plesu?

- Ples potrebuje trochu iný repertoár než koncert. Zvolíme taký program, ktorý je hodný otvorenia plesu. Dopredu by som viac nechcela prezradiť, snáď len toľko, že pôjde o známe, tanečné skladby, s rytmom valčíka. Verím, že hosťom sa bude páčiť.

- Vás osobne nakoľko oduševňuje plesová sezóna?

- Plesov sa nezúčastňujem len ako speváčka, ale mám ich rada aj ako súkromná osoba. Je taký ples, na ktorý chodievame už roky, ale radi prijímame priateľské pozvania na akékoľvek plesy. Aj na tomto plese by sme si radi aj zatancovali, ale z rodinných dôvodov to nevyjde – ale bude ešte na to príležitosť.

- Kde budeme môcť počuť Opera Trió v blízkej budúcnosti?

- Novoročný koncert sme mali 1. januára v Kostolných Kračanoch, v Dunajskej Strede bude  v MSKS  16. januára Novoročný Operetný galavečer, ktorého sa zúčastnia aj zahraniční hostia. Známa speváčka Sisa Sklovská bude hviezdou večera, ale aj hudobný sprievod bude skvelý.  Popri Komárňanskom komornom orchestri bude účinkovať aj vynikajúci klavirista Richard Rikkon. Je úžasné takto začať rok a skvelý pocit cítiť uznanie obecenstva, dáva nám to obrovskú energiu.

Ukážka z koncertu Opera Trió

fotky: dunaszerdahelyi.sk a Facebook / Opera Trió

Toto ste už čítali?

Cookies