Back to top

Tri pozitívne prípady v mužstve

Publikované: 7. november 2020 - 12:55
Davis, Blackman a Balić vynechajú víkendový duel kvôli koronavírusu.
Tri pozitívne prípady v mužstve

Eric Davis, Cesar Blackman a Andrija Balić mali pozitívny test na prítomnosť koronavírusu a z tohto dôvodu vynechajú najbližší ligový duel proti Pohroniu. Davis a Blackman navyše prišli aj o možnosť odcestovať na reprezentačný zraz.

„V klube sme zaviedli postupy, ktoré idú ďaleko nad rámec povinností uložených Úniou ligových klubov. Ich cieľom bolo, aby sa v prípade pozitívnych testov vírus v mužstve nešíril ďalej. Už od 15. októbra denne na vlastné náklady testujeme hráčov aj celý realizačný tím. Používame antigénové testy, teda tie, ktorými sú mužstvá Fortuna ligy testované pred každým kolom. Počas jedného z testov sa minulý týždeň objavili prvé dva pozitívne prípady u nás, Balić a Blackman. Obaja hráči boli okamžite izolovaní. Sú bez príznakov, cítia sa dobre a čakáme na ukončenie ich 10-dňovej karantény. V súlade s platným vládnym nariadením celé mužstvo počas tohto týždňa absolvovalo aj PCR test a pokračujeme tiež v denných antigénových testoch. Počas jedného z týchto testov vyskočil pozitívny výsledok u Erica Davisa. Našťastie, všetky ďalšie testy boli odvtedy negatívne. Bezpečnosť každého jedného hráča, trénera a zamestnanca klubu zostáva našou prioritou,“ vyhlásil športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

V prípade Davisa, Balića a Blackmana sa klub riadi protokolom ÚLK a v sobotňajšom ligovom stretnutí bude táto trojica trénerovi Storckovi chýbať.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies