Trnava - DAC 2:0 (0:0)

Publikované: 2. október 2017 - 9:41
Po vylúčení Živkovića hradby DAC-u po takmer celopolčasovom oslabení v závere povolili hneď dvakrát.

Spoločne s pohárovými stretnutiami sme mali za sebou už piatu výhru v rade, a tak tréner Rossi nespravil oproti poslednému ligovému stretnutiu ani jednu zmenu v zostave. Už v tretej minúte si Čanturišvili nabehol na dobrý center, z dobrej, ale náročnej pozície zakončil vedľa. Do útočnej polovice sme sa pozreli aj my, ale Simona vo vyloženej šanci zablokovala domáca obrana a k strele sa následne nedostal Kalmár ani Huk. V jedenástej minúte ako prvý ohrozil Vantrubovu bránu Pačinda, s prízemným pokusom do stredu brány mu však nenarobil ťažkosti. V 23. minúte sa Živković po šikovnej zasekávačke dostal k palebnej pozícii, z ostrého uhla tesne minul ľavú žrď. V 34. minúte po vhadzovaní Živkovića vypálil Ljubičić bez prípravy asi z dvadsiatich metrov, tvrdá strela sa medzi tri žrde nezmestila. Po pol hodine hry sa domáci celok dostal k sérii štandardiek, kde sme však bránili výborne. Ohroziť našu bránu sme im dovolili až v 41. minúte, kedy Vlaskov center predĺžil Egho na Čanturišviliho, ktorého hlavička opečiatkovala naše brvno. Neujala sa ani Jirkova strela o dve minúty neskôr, a tak hráči odišli do kabín za spravodlivej bezgólovej remízy, kde v lepšom tempe začal náš celok a ukončila ho Trnava sériou nevyužitých štandardných situácii.

Do druhého dejstva sme si obuli zlé kopačky. Už v 49. minúte sa Živković dopustil trochu zbytočného faulu v strede ihriska, videl druhú žltú kartu a oslabil naše mužstvo. Trnava sa okamžite dostala na koňa. Už v 54. minúte pálil po odrazenej lopte Vlasko, nebezpečne letiaci pokus pod brvno náš gólman excelentným zákrokom zneškodnil. V 59. minúte sa po Jirkovom centri dostal k hlavičke z dobrej pozície Egho, bol nepresný. V 66. minúte sa Egho po Čanturišviliho centri predviedol „nožničkami“, ktoré smerovali von z ihriska. Aj po nich zostali „Bilí Andelé“ pri lopte, avšak cez naše hradby sa dostávali ťažko. Až v 79. minúte sa Vlasko dostal k ďalšej nebezpečnej strele, umiestnený pokus však šikovne vytesnil náš gólman. Záver stretnutia sme žiaľ nezvládli. V 82. minúte sme si po rohovom kope nedokázali pokryť Čanturišviliho v šestnástke, ktorý ľavačkou poslal nenápadný prízemný pokus k žrdi, na ktorý už Macej nedokázal zareagovať - 1:0. V rýchlom slede sa o dve minúty ocitol v pokutovom území osamotený Yilmaz, nastrelil len ľavú žrď, no lopta sa odrazila k Eghovi a jeho zakončeniu sme sa už ubrániť nedokázali - 2:0. Po rýchlych dvoch góloch bolo o výsledku rozhodnuté. V boji o prvé miesto sme neuspeli.

Aj po druhej prehre v ročníku a celkovo tretej v tomto kalendárnom roku zostávame na tretej priečke. Skončila sa naša séria bez prehry, ktorá mala šesť dielikov a záver napísalo aj septembrové sedemzápasové šialenstvo. Po krajskom derby je na programe reprezentačná prestávka. Aj po nej cestujeme na súperove ihrisko, kde si v sobotu 14.10. o 17:00 zmeriame sily s Podbrezovou. Ešte predtým si v prípravnom zápase zmeriame sily s Videotonom (7.10.2017 o 15:00 v MOL Aréne).

Marco Rossi, DAC: „Myslím si, že sme začali dobre. Do 25. minúty sme mali viacero zaujímavých situácii. Trnave sme nedovolili dostať sa do hry. Po 25. minúte však rozhodca začal udeľovať žlté karty pri každom súboji. Trénoval a hral som v Mexiku, Grécku, Nemecku, či Maďarsku, no takýto prístup som nevidel. Nechcem si však hľadať alibi. Aj hráčom som povedal, že nechali na ihrisku úplne všetko. Futbal je kontaktný šport, avšak po každom súboji s Trnavou sa pískalo, Spartak hral veľké divadlo. Trnava dala dva góly, takže si zaslúžila vyhrať, no my sme hrali o jedného menej. Živković dostal zaslúženú druhú žltú kartu, no prvá nebola oprávnená.“

Nestor El Maestro, Trnava: „V rámci možností tejto ligy to bol zápas na fantastickej úrovni. Väčšina stretnutí je o inteligencii a nielen o umnom držaní lopty. To sa nám aj podarilo. Celý čas sme chceli vyhrať, kým súper hral na 0:0. My sme šťastní zo zisku troch bodov. V hre jedenásť na jedenásť sme boli lepším celkom, kým v hre jedenásť na desať je to vždy komplikované, no druhý polčas sme zvládli dobre a zaslúžene sme vyhrali.“

FC SPARTAK TRNAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:0 (0:0)