Trnava - DAC 2:0 (1:0)

Publikované: 7. máj 2018 - 10:39
Druhý pokus zaistiť si pohárovú Európu je (zatiaľ) neúspešný. Po červenej karte pre Huka v šiestej minúte a nariadenej penalte bolo v podstate po zápase. Dokopy sa červenalo trikrát a duel nanešťastie nemohol dokončiť ani zranený Bayo. Vybičovaný priebeh stretnutia mala vďaka početnej prevahe v rukách Trnava, ktorá po víťaznom zápase oslávila prvý titul po 45 rokoch.

Po neúspešnom domácom stretnutí s Trenčínom nastali v našej základnej jedenástke dve zmeny. Na lavičke zostali sedieť Živković so Simonom a na miesto nich dnes dostali trénerovu dôveru Koštrna s Hercom. Už v druhej minúte sme sa mohli ujať vedenia, keď Chudý horko ťažko vytlačil Davisov center priamo na Kalmára, maďarský tvorca hry následne vypálil tesne nad. O tri minúty sa však vedenia ujali domáci, keď Huk v pokutovom území podľa názoru rozhodcu stiahol prenikajúceho Egha. Loptu si na biely bod postavil Godál, ktorý ju nechytateľne poslal k pravej žrdi aj napriek Macejovmu odhadnutému smeru - 1:0. Od ôsmej minúty sme po druhej žltej karte pre Huka hrali o jedného hráča v poli menej. Trnava situáciu takmer hneď využila, keď Vlaskov center tečoval Egho, lopta skončila na ľavej žrdi, odkiaľ sa odrazila späť do poľa. Po ďalšej dorážke od Tótha skončila lopta opäť na ľavej žrdi a až následne v Macejovom náručí. Mimoriadne napätý zápas vyústil do menšej roztržky, po ktorej boli vylúčení Kalmár aj Tchanturashvilli. Zápas sa teda dohrával s devätnástimi hráčmi. Po útoku Baya v pätnástej minúte v oboch táboroch lomcovali emócie, no potom sme sa už dostalo aj na futbal. Naše mužstvo sa z náročného úvodu ťažko zviechalo, a tak si v 21. minúte našiel palebnú pozíciu Vlasko, lopta skončila na Koštrnovej hlave. Hra sa po polovičke polčasu vyrovnala, no smola nás neobchádzala, keď bol Bayo už v 41. minúte nútene nahradený Divkovićom. V závere polčasu ešte Egho dočahoval dlhý nákop pred Maceja, tesne minul, a tak sme po prvom polčase schádzali do kabín za nepriaznivého stavu 1:0 pre Trnavu.

Druhé dejstvo začala lepšie Trnava, ktorá si už v 49. minúte vybojovala priamy kop z nebezpečnej pozície, Vlasko loptu zahral len tesne vedľa. O tri minúty sa v pokutovom území predieral Divković, padol, no podľa rozhodcu prebehlo všetko v súlade s pravidlami. V 62. minúte zahral Davis štandardku, lopta sa odrazila k Ljubičićovi, ktorý z hranice pokutového územia mieril mimo troch žrdí. O minútu neskôr najprv po centri z ľavého krídla a následne aj pravého nechýbalo veľa domácim hráčom k doklepnutiu lopty. V 71. minúte si strelu vyskúšal Sloboda, lopta priamo letiaca do Macejových rúk nás však ohroziť nemohla. O päť minút neskôr Hladík vyskočil po centri úplne osamotený, no hlavičkoval mimo našej brány. V zápätí pri ďalšej akcii zaváhal Macej, ktorému ju po dlhšom držaní zobral Egho a už pre neho nebol problém skórovať do prázdnej brány - 2:0. Aj po druhom góle hrozili domáci. V 84. minúte dostal osamotený Hladík center na hlavu, no svoju príležitosť opäť nevyužil, keď loptu poslal len do brvna.  O tri minúty neskôr mohol ešte zvýšiť na 3:0 Ofosu, ktorý síce prestrelil Maceja, ale naša obrana ho zastúpila. Domácemu Spartaku tak už nič nebránilo v zisku majstrovskej trofeje.

Šiesta prehra v ročníku, no my aj naďalej zostávame na druhej priečke. K trom bodom nepomohlo ani fantastických 540 našich fanúšikov. Po krajskom derby, ktoré rozhodlo o majstrovskom titule pre Spartak, nás čaká derby so Slovanom pred našim vypredaným hľadiskom, no bez vylúčených Huka a Kalmára. S najväčším rivalom sa stretneme o týždeň v sobotu 12. mája o 17:45 v predposlednom kole Fortuna ligy.

Marco Rossi, DAC: „Som tu, aby som pogratuloval k titulu Trnave, pretože si ho zaslúžila od prvého po posledné kolo. K zápasu sa vyjadrovať nebudem.“