Back to top

Trnavská župa víta schválenie zámeru výstavby novej budovy vojenského archívu

Publikované: 16. júl 2021 - 11:52
Trnavská župa privítala informáciu o výstavbe novej budovy pre Vojenský archív Trnava, ktorú v stredu 14. júla 2021 zobrala na vedomie vláda Slovenskej republiky. Podľa župana Jozef Viskupiča by súčasné priestory archívu, ktoré už nie sú vyhovujúce na uskladňovanie cenných dokumentov, mali opäť slúžiť na vzdelávanie na Trnavskej univerzite.
Trnavská župa víta schválenie zámeru výstavby novej budovy vojenského archívu

„Som rád, že moderná budova vojenského archívu by mala byť postavená na periférii Trnavy, pri ceste II/504 v smere do Malženíc. Župa je pripravená poskytnúť ministerstvu obrany súčinnosť pri realizácii tohto zámeru. Rovnako sme otvorení spolupráci s Trnavskou univerzitou na revitalizácií súčasných priestorov archívu. Záujmom župy je prispieť k obnove a ochrane tohto kultúrneho dedičstva, ktoré je zapísané v zozname národných kultúrnych pamiatok. Historický komplex Trnavskej univerzity z roku 1615 by mohol opäť slúžiť na akademické, vedecko-výskumné a vzdelávacie aktivity. Predurčuje ho na to poloha v historickom centre Trnavy,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

V tento súvislosti sa uvažuje o podpísaní memoranda o spolupráci medzi Ministerstvom obrany Slovenskej republiky, Trnavským samosprávnym krajom, mestom Trnava a vzdelávacími inštitúciami pôsobiacimi na území mesta.

TTSK

Toto ste už čítali?