Back to top

Trnavský kraj zážitkov sa predstavil v Izraeli, miestnym partnerom ponúkol lety do Piešťan za kúpeľným turizmom

Publikované: 3. apríl 2022 - 9:31
Na veľtrhu cestovného ruchu IMTM 2022 v izraelskom Tel Avive sa medzi účastníkmi z 57 krajín predstavil aj Trnavský kraj zážitkov ako jediný zástupca Slovenska. Veľtrh sa konal od 29. marca do 30. marca 2022 a za dva dni ho navštívilo 26 000 ľudí.
Trnavský kraj zážitkov sa predstavil v Izraeli, miestnym partnerom ponúkol  lety do Piešťan za kúpeľným turizmom

Spoločne sa v prezentačnom stánku Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj ako hostia predstavili zástupcovia Letiska Piešťany a Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany. K organizácii prezentácie Trnavského kraja v Izraeli významne prispel Trnavský samosprávny kraj a Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Tel Avive. Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj zároveň 31. marca 2022 zorganizovala vlastné prezentačné podujatie pre izraelské cestovné kancelárie, touroperátorov a médiá na pôde Slovenského inštitútu v Jeruzaleme.

Pred pandémiou boli izraelskí návštevníci treťou najpočetnejšou skupinou v Trnavskom kraji s podielom 7,1 percenta, po návštevníkoch z Českej republiky a Nemecka. Počas pandémie tieto čísla klesli v roku 2021 na 2,3 percenta čo predstavuje šiestu priečku v návštevnosti kraja.

„Izraelský trh je z pohľadu rozvoja našej destinácie jedným z najdôležitejších a radi by sme opäť privítali izraelských hostí na Slovensku, u nás v Trnavskom kraji. Z tohto dôvodu sme sa po uvoľnení pandemických opatrení rozhodli opäť zintenzívniť našu prácu na prezentácií destinácie, aj prostredníctvom účasti na IMTM veľtrhu cestovného ruchu v Tel Avive. Vytvorili sme bilaterálny priestor na priamu komunikáciu a užšiu spoluprácu so zástupcami cestovných kancelárii, touroperátormi a obchodnými partnermi, ktorí by mohli organizovať priame lety z Izraela na Letisko Piešťany. Chceme rozvíjať výrazný potenciál „incomingového“ turizmu, čo je naša dlhodobá snaha,“

- povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Veľtrhu sa zúčastnili aj zástupcovia Letiska Piešťany, ktorého majoritným akcionárom je trnavská župa. Tí by radi nadviazali na úspešne pripravenú sezónu v roku 2020, ktorá z dôvodu pandémie musela byť zrušená.

„Medzinárodné letisko Piešťany má EASA certifikát a prešlo izraelským bezpečnostným auditom, ktorý je dôležitý pre spoluprácu so zahraničnými partnermi. Letisko dokáže vybaviť aj lietadlá typu Boeing 737, zahŕňajúc MAX 8 a 9 alebo Airbusy A320 Family, vrátane verzie NEO. Je vstupnou bránou do destinácie Trnavský kraj zážitkov vďaka jeho vynikajúcej polohe a dopravnej dostupnosti, ale aj pre celé Slovensko. Zabezpečuje tiež rýchle odbavenie a komfort pre klientov,”

- predstavil plány letiska jeho výkonný riaditeľ Bohumil Klečák.

Izraelský trh, čo do počtu a pôsobnosti subjektov v podobe touroperátorov a cestovných kancelárií, sa za posledné dva roky kvôli obmedzeniam v cestovaní, ktoré priniesla pandemická situácia vo svete, výrazne zmenil. Vznikla tak príležitosť na budovanie nových obchodných vzťahov pre Slovenské liečebné kúpele Piešťany, Letisko Piešťany aj Krajskú organizáciu cestovného ruchu Trnavský kraj, ktorá má záujem vypomôcť svojim partnerom s tvorbou itinerárov výletných možností v regióne.

„V rámci osobnej účasti sme mali možnosť stretnúť aj nových potenciálnych obchodných partnerov, s ktorými v budúcnosti plánujeme nadviazať spoluprácu. Počas stretnutí boli naše Kúpele prezentované ako z obchodno-marketingového hľadiska, tak aj medicínskeho. Spoločná prezentácia všetkých partnerov bol silný odkaz voči partnerom, mala jedinečný prínos a poukázala na dôležitosť spolupráce jednotlivých subjektov pôsobiacich v regióne v oblasti cestovného ruchu,“

- vyjadril sa lekársky riaditeľ Slovenských Liečebných Kúpeľov Piešťany, člen skupiny Ensana, Boris Bánovský.

„Veľmi nás teší, že sme mohli privítať, stretnúť a podporiť zástupcov zo Slovenska, konkrétne z Trnavského kraja, na najväčšom izraelskom veľtrhu cestovného ruchu IMTM 2022, na ktorom sa v tomto roku zúčastnilo viac ako 26-tisíc návštevníkov. Stánok Trnavského kraja zaujal množstvo ľudí. Verím preto, že dnešok významne prispeje k zvýšeniu záujmu touroperátorov i turistov z Izraela o návštevu na Slovensku, konkrétne v Trnavskom kraji,“

- uviedol veľvyslanec SR v Izraeli Igor Maukš.

Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj následne zorganizovala 31. marca 2022 prezentačné podujatie pre cestovné kancelárie, touroperátorov a médiá s názvom Experience Trnava Region v Slovenskom Inštitúte v Jeruzaleme. Workshop je vôbec prvým verejným podujatím v inštitúte, ktorý bude oficiálne otvorený za účasti ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivana Korčoka a izraelského premiéra Naftali Bennetta v apríli 2022.

„Trnavský kraj ponúka regionálne produkty, rôznorodé zážitky a možnosti na oddych, relax, wellness, športové či kultúrne aktivity. Ďalšou veľkou výhodou našej destinácie je medzinárodné letisko v Piešťanoch, ktoré má potenciál na otvorenie nových leteckých spojení, aby sa Trnavský kraj stal aj pre izraelských návštevníkov dostupnejšou a komfortnejšou destináciou. Workshopu sa zúčastnilo do dvadsať zástupcov významných izraelských médií, blogerov, influencerov a zástupcov cestovných kancelárii a touroperátorov, ktorí majú záujem o Slovensko a nové atraktívne zážitky Trnavského kraja. Tešíme sa tomuto záujmu a zároveň veríme, že tento workshop podnietil novú obchodnú spoluprácu zameranú aj na mladú klientelu s ohľadom na počty študentov z Izraela u nás na Slovensku, ktorí tu študujú na vysokých školách,“

- uviedla výkonná riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj Agáta Mikulová.

„Slovenský inštitút v Jeruzaleme nie je len priestor pre prezentáciu umenia. Je to multifunkčný priestor, ktorý sa dá využiť aj na prezentáciu Slovenska ako atraktívnej cestovateľskej destinácie. Pred pandémiou chodilo na Slovensko niekoľko tisíc izraelských turistov ročne. Verím, že prezentáciou Trnavského samosprávneho kraja v Izraeli znovu naštartujeme turizmus medzi našimi krajinami. Som rád, že Slovenský inštitút v Jeruzaleme môže byť toho súčasťou,”

- objasnil riaditeľ Slovenského inštitútu v Jeruzaleme Jakub Urik. Slovenský inštitút je kultúrne zariadenie, ktorého kurátorom je aj Galéria Jána Koniarka v Trnave.

Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj info [at] krajzazitkov.sk

Toto ste už čítali?

Cookies