Back to top

TTSK: Poznáme víťazov 16. ročníka Župnej olympiády stredoškolskej mládeže v Trnavskom kraji

Publikované: 29. apríl 2024 - 9:06
Trnavský samosprávny kraj v spolupráci so župnými strednými školami zorganizoval v poradí 16. ročník Župnej olympiády stredoškolskej mládeže. Podujatie prebiehalo 25. a 26. apríla 2024 na športoviskách župných stredných škôl a v Športovej hale v Trnave. Slávnostného otvorenia župnej olympiády sa zúčastnil aj bývalý atlét Libor Charfreitag a olympijsky oheň zapálil úspešný krasokorčuliar a študent Športového gymnázia v Trnave Adam Hagara.
TTSK: Poznáme víťazov 16. ročníka Župnej olympiády stredoškolskej mládeže v Trnavskom kraji

V uplynulé dni bol trnavský región strediskom športujúcich mladých ľudí, pre ktorých je pohyb jedným zo základov zdravého životného štýlu. Podujatie je medzi študentmi z roka na rok populárnejšie. Do tohto ročníka sa zapojilo až 900 stredoškolákov, čo je o sto viac ako v minulom roku. Zástupcovia 37 stredných škôl z nášho kraja súťažili v deviatich disciplínach, a tí najlepší postupujú na celoštátnu úroveň, k čomu im blahoželám. Župná olympiáda stredoškolskej mládeže je príkladom, že mladí ľudia sa športu venujú s chuťou a zanietením. Aj toto je dôvod prečo sme sa pred pár rokmi rozhodli modernizovať a budovať športovú infraštruktúru na celom území kraja. Verím, že vytvárame plnohodnotné zázemie aj pre nadaných študentov, o ktorých raz možno budeme počuť v správach z Olympiády,“

- uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že župa aktuálne stavia novú telocvičňu pri Strednej odbornej škole podnikania v remeslách a službách v Senici, pričom v pláne je napríklad aj rekonštrukcia telovýchovného areálu Strednej priemyselnej školy technickej  v Trnave. Župa zároveň zrealizuje prístavbu telocvične pri Strednej zdravotníckej škole v Skalici.

Stredoškoláčky a stredoškoláci z Trnavského kraja počas dvoch dní súťažili v mixvolejbale, basketbale, florbale, badmintone, stolnom tenise, futsale, silovom päťboji aj v aerobiku, a to na športoviskách pri župných stredných školách. Atletické disciplíny absolvovali športovci na Mestskom atletickom štadióne v Trnave.

„Svoju aktívnu kariéru som už síce ukončil, avšak mojou snahou je motivovať mládež aby sa niektorému zo športov venovali naplno. Z vlastnej skúsenosti viem povedať, že pokiaľ budú vytrvalí a budú na sebe intenzívne pracovať, úspech sa dostaví. Dôležitou súčasťou prípravy sú aj kvalitné podmienky a tréningy, preto oceňujem aktivitu Trnavskej župy, ktorá mladým športovcom pomáha prostredníctvom prístupu k moderným športoviskám, ktoré stavia pri stredných školách,“

uviedol bývalý kladivár Libor Charfreitag.

Kompletné výsledky v jednotlivých športových disciplínach sú zverejnené na webovej stránke župy.

TTSK

Toto ste už čítali?

Cookies