Back to top

TTSK: Študenti gymnázia v Trnave už využívajú nové multifunkčné ihrisko

Publikované: 12. september 2023 - 14:05
Trnavská župa úspešne napreduje v skvalitňovaní a rozvoji športovej infraštruktúry pri stredných školách, ktoré patria do jej zriaďovateľskej pôsobnosti. Aktuálne bol v spolupráci s Mestom Trnava zrekonštruovaný športový areál pri Gymnáziu Jána Hollého v Trnave, ktorý bol slávnostne otvorený v utorok 12. septembra.
TTSK: Študenti gymnázia v Trnave už využívajú nové multifunkčné ihrisko

Cieľom obnovy športového areálu pri Gymnáziu Jána Hollého v Trnave je skvalitnenie oblasti vzdelávania pre študentov našej strednej školy, ako aj podpora a vytvorenie možnosti športového vyžitia pre verejnosť. Vďaka modernizácii pôvodného ihriska vzniklo multifunkčné športovisko, pričom rekonštrukciou prešla aj bežecká dráha. Okrem toho bol vybudovaný workoutový priestor a úpravou prešiel aj vstup z verejného priestranstva,“

- uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že obnova športoviska bola financovaná z rozpočtu župy vo výške takmer 113-tisíc eur, pričom rovnakou čiastkou prispelo aj Mesto Trnava.

V rámci rekonštrukcie športového areálu bola obnovená bežecká dráha, vytvorené multifunkčné ihrisko s umelým trávnikom v zmenšenom rozmere na pôvodnom asfaltovom povrchu, ako aj viacúčelové ihrisko s povrchom zo syntetického kaučuku. Taktiež bol vybudovaný chodník vedľa multifunkčného ihriska, obnovený vstup, osadené lavičky a workoutová zostava.

Športový areál bol už dlhší čas v nevyhovujúcom technickom stave. Teším sa, že nám kraj aj mesto pomohli s jeho komplexnou rekonštrukciou. Verím, že toto moderné športovisko bude dobre slúžiť nielen študentom našej školy, ale aj verejnosti,“

doplnila riaditeľka Gymnázia Jána Hollého v Trnave Marianna Katreniaková.

Trnavský samosprávny kraj  dokončil v roku 2022 druhú etapu rekonštrukcie multifunkčného areálu pri Spojenej škole na ulici Jána Bottu v Trnave. Župa tiež plánuje vybudovať Hokejovú akadémiu v Trnave, ktorá bude špičkovým športovým zázemím pre mladé talenty.

TTSK

Toto ste už čítali?

Cookies