Back to top

TTSK: Župa vybrala poskytovateľa prímestskej autobusovej dopravy v regióne Trnava na ďalších 10 rokov

Publikované: 5. jún 2023 - 12:48
Trnavský samosprávny kraj ukončil verejné obstarávanie na poskytovateľa služieb prímestskej autobusovej dopravy vo verejnom záujme v regióne Trnava. Po transparentnej súťaži bude prímestskú autobusovú dopravu v okresoch Hlohovec, Piešťany, Senica a Trnava zabezpečovať spoločnosť ARRIVA Trnava, a. s. počas desaťročného obdobia, a to po 1. januári 2024.
TTSK: Župa vybrala poskytovateľa prímestskej autobusovej dopravy v regióne Trnava na ďalších 10 rokov

Po dlhodobej a dôkladnej príprave vyhlásila župa 17. októbra 2022 verejné obstarávanie na poskytovateľa služieb prímestskej autobusovej dopravy. V záujme o komfort cestujúcich v ňom župa okrem štandardného rámca vyžadovala aj klimatizované autobusy s WiFi pripojením, bezpečnostný kamerový systém a ďalšie doplnky.

Víťazný uchádzač splnil aj podmienky spojené so zavedením zonácie kraja a predplatných cestovných lístkov, ktoré v prímestskej autobusovej doprave v rámci Trnavského kraja fungujú od januára 2023. Dlhodobým cieľom kraja je prilákať ľudí do prímestských autobusov, ktoré sú ekonomickejšou a ekologickejšou alternatívou k osobným autám.

Zámerom Trnavského samosprávneho kraja je prepojenie v rámci integrovanej autobusovej dopravy (IDS BK) so susedným Bratislavským krajom. Zavedením zonácie kraja ako aj predplatných cestovných lístkov, ktoré sú v platnosti od 1. 1. 2023, je Trnavský samosprávny kraj na integráciu pripravený. Integrácia autobusovej dopravy medzi krajmi by znamenala ďalšiu výhodu pre cestujúcich, ktorí dochádzajú napríklad za prácou alebo štúdiom.

TTSK

Toto ste už čítali?

Cookies