Nachádzate sa tu

Turizmus medzi Žitným ostrovom a Malým žitný ostrovom naďalej rastie

Toto ste už čítali?

Publikované: 2020, august 14 - 10:52 | Správy
Dňa 12. augusta sa v Dunajskej Strede uskutočnila spoločná tlačová beseda Arrabona EGTC z Győru a Oblastnej organizácie cestovného ruchu OOCR) Žitný ostrov, za účelom spustenia spoločného projektu, ktorú otvorili primátori dr. Dézsi Csaba András z Győru a dr. Zoltán Hájos z Dunajskej Stredy. Cieľom spoločného projektu je popularizácia turizmu v priestore medzi Malým žitným ostrovom a Žitným ostrovom, resp. oboznámenie s tunajšími turistickými atrakciami.
Turizmus medzi Žitným ostrovom a Malým žitný ostrovom naďalej rastie

V priebehu tlačovej besedy aj predstavitelia oboch miest prezentovali svoj úmysel spolupracovať, čo teraz – viac ako počas doterajšej kultúrnej spolupráce mienia rozvíjať, čo ešte posilní už doterajšie partnerstvo, resp. vytvorí sa možnosť vytvorenia ešte bližšieho kontaktu medzi mestami. Spolupráca oboch miest nie je novinkou, už skôr úspešne spolupracovali v rámci projektu Cultacross, zameraného na rozvoj infraštruktúry tak v Győri ako aj v Dunajskej Strede, resp. na lepšie využitie kultúrneho dedičstva a hodnôt regiónov. V záujme zatraktívnenia kultúrneho repertoáru v koordinácii Arrabona EGTC z Győru vznikla platforma pod názvom cultractive.eu.       

Najdôležitejším cieľom teraz vypísaného projektu Interreg Slovenská republika – Maďarsko v rámci Fondu malých projektov registrovaného pod číslom SKHU-Weta-1901-4.1-101 ďalší rozvoj doterajších výsledkov, spoločná popularizácia regiónov. V záujme toho partneri počas trvania projektu uskutočnia viacero podujatí, natočia filmy na propagáciu prírodných a kultúrnych zaujímavostí, zorganizujú rôzne podujatia. 

Na podujatí sa okrem oboch primátorov zúčastnili: z Győru viceprimátor Szele Szabolcs, šéf kabinetu Endrődi Péter, štátna tajomníčka Virág-Adorján Andrea, poslanec samosrávy Hajtó Péter, riaditeľ Arrabona EGTC Németh  Tamás Zoltán a vedúci rozvoja Arrabona EGTC dr. Herke Zoltán. Z Dunajskej Stredy viceprimátori László A. Szabó a Attila Kraffa, vedúca úradu Júlia Bubniak, riaditeľ Thermalparku a predseda OOCR Gábor Somogyi, ako aj riaditeľka OOCR Ingrid Koller. 

________________________

 

 Podrobnosti projektu:

 Názov projektu: Informačný a komunikačný rozvoj kultúrnych a aktívnych produktov

Skratka projektu: CultacrossM+

Začiatok projektu: 01.08.2020

Ukončenie projektu: 31.07.2021

Rozpočet projektu: 50 000 €, z toho podpora ERFA: 42 500 €

Naše podujatie sa realizuje v rámci projektu Cultacross M+ (kód: SKHU/WETA/1901/4.1/101) s podporou Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika-Maďarsko. Podrobné informácie o programe nájdete na www.rdvegtc-spf.eu a na www.skhu.eu.

(sh / na, foto: Nagy Attila)