Back to top

Udalosti dní premietnuté do obrazov

Publikované: 9. júl 2022 - 11:47
Vo výstavnej sieni Žitnoostrovského múzea na záujemcov čaká nová výstava. Vo štvrtok bola vernisáž výstavy Michaely Bodnárovej pod názvom STORIES.
Udalosti dní premietnuté do obrazov

Moderátorka Edit Tilajčík privítala vystavujúcu umelkyňu Michaelu Bodnárovú, kurátora výstavy Jána Huňadyho, Kutak Adrienn keramického umelca, ako aj speváka Adama Drába, ktorý vernisáž spríjemnil svojím spevom.

Ján Huňady, pedagóg Filozofickej fakulty nitrianskej Univerzity filozofa Konštantína, člen Umeleckého fóra na Slovensku pred hodnotením vystavených diel uviedol, že je vždy radosťou otvárať výstavu, ktorá svojím obsahom, žiarou vyzdvihuje jedinečnosť výstavy. Vyjadril osobitné poďakovanie Žitnoostrovskému múzeu, že prijala a vystavila obrazy mladej umelkyne Michaely Bodnárovej.

Diela umelkyne uchvátia návštevníka, sú také heroické, a pritom sa v nich dajú objaviť témy všedných dní. Michaela Bodnárová maľuje vlastné zážitky, preto názov výstavy Stories. V jej maľbách nájdeme hľadanie každodenných tém, je v nich súčasnosť, budúcnosť, ale aj minulosť. Akoby človek listoval v nejakom denníku... - hodnotil prácu umelkyne kurátor.

„Ponorme sa do udalostí Michaely Bodnárovej, čítajme v jej maľbách, dianiach, o ktoré by sa chcela podeliť s nami. Nech sú jej diela pre divákov smerodatné na ceste k radostiam všedných dní a k intenzívnemu prežívaniu života" - povedal kurátor. Adrienn Kutak, ktorý je súčasťou života Bodnárovej ako umelec aj ako prirateľ, pretlmočil slová Jána Huňadyho do maďarčiny, z jeho slov však zaznievalo aj priateľstvo, súzvuk s vystavujúcou umelkyňou.

Michaela Bodnárová sa poďakovala za pekné hodnotiace slová, za prítomnosť záujemcov, za vystúpenie Adama Drába, ktorý svojou hudbou a spevom vytvoril slávnostnú náladu, moderátorke zas za to, že to všetko zakomponovala do pekného rámca.

90 vystavených prác Michaely Bodnárovej si môžete pozrieť vo výstavnej sieni Žitnoostrovského múzea do 30. júla.

Ďalšie zábery nájdete v našej Obrazovej galérii.

Text a foto: -rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies