Nachádzate sa tu

Úplne ma uniesla moja nová záľuba

Toto ste už čítali?

Publikované: 2018, august 8 - 11:24 | Kultúra
Návštevníci dunajskostredskej Žitnoostrovskej knižnice môžu až do konca augusta zhliadnuť akrylové maľby Bazsó Adrianny.
Úplne ma uniesla moja nová záľuba

Nepovažuje sa za umelkyňu, štetec chytila do rúk len pre náladu, na plátno zachytáva svoj pohľad na okolitý svet. Vystavovateľka, Bazsó Adrianna,  uvidiac obraz jedného svojho príbuzného, dostala  inšpiráciu, počúvnuc dávne nutkanie, aj sama začala maľovať. Rozhodnutie používať akryl nebolo vedomé, tento typ farby sa jej dostal do rúk, začala ho používať a obľúbila si ho.

„Uvedomila som si, že aj ja by som chcela začať maľovať. Kúpila som si menšie plátno, a ešte v ten istý deň sa zrodilo moje prvé dielo, ruža. Obraz som ukázala rodine, páčil sa, nabádali ma, nech neprestanem” - vraví Adrianna. Podľa svojich slov, ledva čaká, že večer, po príchode domov, chytí do rúk štetec. Občas jej cez deň napadne nejaká téma, ktorú potom večer namaľuje.  

„Obrazy tvorím v prvom rade pre svoju radosť, prípadne ako darček, ale keď raz moja kolegyňa uvidela moje diela, navrhla mi, aby som ich počas leta vystavila v čitárni knižnice” – uvádza amatérska maliarka.

„Zapáčili sa mi Adrikine práce, cítim z nich vyžarovanie jej duše. Čitáreň urobia krajšou, milšou. Dohodli sme sa aj na tom, že neskôr niektoré vystavíme  na prvom poschodí v detskom oddelení” - povedala Lacza Ilona, zástupkyňa riaditeľky.