Back to top

Úspechy dunajskostredských plavcov

Publikované: 23. september 2021 - 12:07
V prípravnom obdobi v ramci tréningu si plavci zo Sport clubu Dunajská Streda odbehli do Štúrova zaplávať na Superfinále Ďiaľkového plávania, niektorí vyskúšať dlhšie disciplíny a získať dalšie skúsenosti.
Úspechy dunajskostredských plavcov

Andrej, Nina a Nellka si to vyskúšali prvýkrát a zvládli to perfektne! Kým Andrej s Ninou to mali ako doplnkovú disciplínu, Nellke dlhšie trate sedia viac a môžeme sa tešiť na jej výkony budúcu sezónu! 

  • Záborský Miroslav (2011): 1km 1.miesto
  • Kacera Hana (2011): 1km  1.miesto
  • Hajko Martin (2009): 3km  2.miesto
  • Nella Martišovičová (2009): 3km 5. miesto
  • Nina Jankovská (2009): 3km 7. miesto
  • Andrej Vonyik (2005): 5km 6. miesto

7. kolom bola ukončená viackolová súťaž v diaľkovom plávaní, kde si plavci merali sily na Zlatých pieskoch, Kunovskej priehrade,  Zemplínskej šírave ,Piešťanskej Sĺňave, Bukovskej priehrade pri Košiciach a v Štúrove na Vadaši.  

V celkovom hodnotení kde sa brali 4 najhodnotnejšie výkony zo siedmych kôl, sa zúčastnila Hana Kacera, ktorá všetky svoje štarty dokázala premeniť na víťažstvo rovnako ako aj Mirko Záborský,  obaja 10-ročný. Maty Hajko (2009) bojoval so všetkych síl, ale jeho veľký súper a  zároveň kamarát ho porazil a tak skončil v celkovom hodnotení na peknom druhom mieste.

Ďaĺšie úspechy dunjskostredských plavcov

Plavci  Nina Jankovská, Nella Martišovičová a Martin Hajko plávajúci za Sport club Dunajská Streda pod vedením trénera Tibora Violu sa zúčastnili 28.8.2021 medzinárodných plaveckých pretekov 43. ročníka Štúrovské stovky.

V Štúrove v silnej konkurencii viac ako 490 plavcov z 52 plaveckých klubov zo Slovenska, Maďarska, Českej republiky, Francúzska, Rakúska a Poľska  vybojovali plavci zo Sport clubu DS 7 zlatých , 5 strieborných a 4 bronzové medaily v jednotlivých  plaveckých   disciplínach.

Plavcom a všetkým deťom ďakujeme za reprezentáciu a srdečne gratulujeme. 

Text:Sport club Dunajská Streda,Tibor Viola
Foto:Sport club Dunajská Streda,  Martina Martišovičová

Toto ste už čítali?

Cookies