Back to top

Úspešná účasť na majstrovstvách Európy

Publikované: 23. máj 2018 - 16:01
Tohoročné majstrovstvá Európy v Shinkyokushin sa konali v máji v poľskej Wroclawi, zúčastnili sa ho aj 4 pretekári zo Seishin Karate Klubu.

Klub reprezentovali Hupian Kristína, Markovics Ádám, Jakab Adrienn a Cserepes Zoltán, prípravu začali už v januári. Boli vo viacerých tréningových táboroch, v Poľsku, Chorvátsku, ale aj tu, doma, v Dunajskej Strede, aby boli čo najúspešnejší.

Na miesto pretekov prišli skôr, aby mali čas aj na oddych a zoznámiť sa s mestom.

Vo vekovej kategórii junior súťažil Cserepes Zoltán s litovským súperom, ktorého zdolal rozhodnutím rozhodcu. Nasledujúceho, ukrajinského súpera zdolal takisto, v semifinále zas maďarského premohol kopom do hlavy.  Vo finále dostal kop do hlavy on, a tak skončil na druhom mieste, šieste umiestnenie klubu na majstrovstvách Európy.

Markovics Ádám skončil za svojím poľským súperom. Súťažil so súperkou z Ukrajiny, Jakab Adrienn, ktorá ho, žiaľ, nepredpisovo kopla. Zato ju diskriminovali, ale Adrienn už nevedela v súťaži pokračovať, skončila tak v prvej osmičke.

Hupian Kristína začala so svojou rumunskou súperkou, ktorú zdolala v predĺžení rozhodnutím rozhodcu. Ďalším súperom bol rutinovaný Gruzínec, viacnásobná majsterka Európy U22. Po siedmych tvrdých minútach rozhodcovia určili ako víťaza Gruzínku, tak Kristína skončila súťaž v prvej osmičke.

Aj keď sa podarilo doviezť domov „len” jedno striebro, všetci si zaslúžia pochvalu, veď zúčastniť sa majstrovstiev Európy je samo o sebe úspechom.

Členom klubu želáme, aby sa zúčastnili na mnohých významných súťažiach.

Toto ste už čítali?

Cookies