Back to top

ÚVZ vyzýva občanov, aby pri prekračovaní hraníc rešpektovali pokyny

Publikované: 28. júl 2021 - 12:35
Úrad verejného zdravotníctva SR vyzýva občanov, aby pri prekračovaní hraníc rešpektovali pokyny kontrolných zložiek. Ako TASR v stredu informovala hovorkyňa úradu Daša Račková, v súčasnosti sa rokuje o možnostiach ďalšieho postupu, keďže v utorok Ústavný súd (ÚS) SR pozastavil účinnosť časti vyhlášky úradu, ktorou sa upravuje aktuálny režim na hraniciach.
ÚVZ vyzýva občanov, aby pri prekračovaní hraníc rešpektovali pokyny

„Do momentu zverejnenia uznesenia ÚS SR v zbierke zákonov stále platí súčasný režim na hraniciach podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva č. 231, vrátane prechodných ustanovení pre osoby zaočkované prvou dávkou vakcíny pred 9. júlom, pendlerov a osôb od 12 do 18 rokov," uviedla Račková.

Doplnila, že ÚVZ SR sa potrebuje oboznámiť s uznesením ÚS SR, ktoré aktuálne nemá k dispozícii. O následnom nastavení podmienok na hraniciach budú verejnosť včas informovať.

Na ÚS SR sa opätovne obrátila opozícia 19. júla. Vyhlášku, ktorá posiela každú nezaočkovanú osobu po návrate na Slovensko do povinnej 14-dňovej karantény, považuje za protiústavnú. Podanie podporil Smer-SD aj nezaradení poslanci mimoparlamentného Hlasu-SD.

LB/TASR/Felvidék.ma

Toto ste už čítali?

Cookies