Back to top

V bezpečí aj počas sviatkov Všetkých svätých a Pamiatky zosnulých

Publikované: 1. november 2023 - 15:12
Viac policajtov dopravnej, poriadkovej a železničnej polície je v teréne počas Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých.
V bezpečí aj počas sviatkov Všetkých svätých a Pamiatky zosnulých

Na cestách bude viac policajtov, ktorí budú dohliadať na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Budú posilnené aj hliadky poriadkovej polície, ktoré budú strážiť verejný poriadok, a to najmä v okolí cintorínov.

POZOR NA ZLODEJOV!

Pripomíname občanom, že zlodejom nie je sväté ani toto pietne obdobie. I keď bude v blízkosti cintorínov zvýšený počet policajtov, netreba dať zlodejom príležitosť privlastniť si, čo im nepatrí.

Polícia radí: Auto po opustení dôkladne zamknite a zoberte si z neho všetky cenné veci a doklady. Nenechávajte v aute nič, čo by mohlo prilákať pozornosť zlodejov. Tašky a kabelky neodkladajte na hroby a nenechávajte ich bez dozoru.

ZVIDITEĽNITE SA!

Neosvetlený chodec, či bicyklista ohrozuje na ceste svoj život. Použitie svetlého oblečenia a reflexných prvkov zvyšuje bezpečnosť. Výrazne pomôže aj odev doplnený o reflexný prúžok, či iný reflexný predmet.

Polícia radí: Chodci by v týchto dňoch nemali zabúdať na zákonnú povinnosť ale i dôležitosť používania reflexných prvkov. Aj obyčajnou reflexnou páskou chodec zvýši svoju viditeľnosť až na vzdialenosť 200 metrov. Cyklistom radíme používať aj ochrannú prilbu.

RADY DO PREMÁVKY!

  • Skontrolujte stav pneumatík, pri ceste do severnejších oblastí, kde je riziko sneženia vyššie, sú zimné pneumatiky nutnosť.
  • V aute sa pripútajte a vyžadujte to aj od spolucestujúcich. Uvedomte si, že ako vodič ste za nich zodpovedný.
  • Pri zníženej viditeľnosti používajte diaľkové, či hmlové svetlá. Nezabúdajte však, že môžu oslepiť autá idúce oproti.
  • Viac ako inokedy dodržujte bezpečnú vzdialenosť, na mokrej a šmykľavej vozovke je brzdná dráha vyššia.
  • Pri dlhšej jazde si robte prestávky na oddych, najlepšie na čerstvom vzduchu.

Facebook / Polícia SR, -rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies