Back to top

V čase očakávania sviatkov sa v Dunajskej Strede obnoví sviatočné osvetlenie

Publikované: 4. december 2021 - 15:00
V predsviatočnom čase dostanú viaceré časti mesta obnovené sviatočné osvetlenie.
V čase očakávania sviatkov sa v Dunajskej Strede obnoví sviatočné osvetlenie

Mesto Dunajská Streda by chcelo, aby každodenný život jeho obyvateľov, ako aj tých, ktorí ním iba prechádzajú, bolo v čase sviatočných príprav milšie, dôvernejšie, farebnejšie. A tak na viacerých miestach v meste ich pri prechádzke bude vítať vynovené sviatočné osvetlenie.

Na stĺpy verejného osvetlenia namontovali, resp. namontujú nové svetelné prvky. K doteraz existujúcim mesto zakúpilo takmer 100 nových prvkov. Časť z nich je už namontovaná, tieto už spríjemňujú podvečerné prechádzky centrom mesta.

Ďalšou novinkou od druhého adventného víkendu sú milé svetelné projekcie osvetľujúce vežu radnice, budovu MKS Benedeka Csaplára a priestranstva pred ňou. Náladu blížiacich sa Vianoc zvyšuje aj takmer jeden a pol kilometra led-svietidiel umiestnených na stromoch. Už dnes sa s nimi môžete v rámci prechádzky stretnúť na Námestí Vámbéryho či na Korze Bélu Bartóka. Novinkou na Námestí Vámbéryho je aj do fontány vedľa kostola sv. Juraja umiestnená svetelná guľa, ktorú rovnako obdivujú tak malí, ako aj veľkí.

Počas podvečernej zdravotnej prechádzky sa prejdite po Korze Bélu Bartóka, po prejdení Námestia Vámbéryho sa ďalej môžete dostať k taktiež obnovenému adventnému vencu mesta, v strede ktorého návštevníkov namiesto v predchádzajúcich rokoch umiestňovaným „vianočným stromčekom“ očakávajú do anjelského rúcha oblečené tri grácie.

Dúfame, že celoštátny zákaz vychádzania už nepotrvá dlho, a budeme môcť slobodne obdivovať tisíce sviatočných svetiel mesta.

Text a foto: -rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies