Back to top

V Dunajskej Strede sa konal festival pomoci

Publikované: 13. jún 2019 - 14:33
V rámci týždňa charity sa v Dunajskej Strede – už tretí raz – konal deň charity. Cieľom podujatia je predstaviť verejnosti pomáhajúcu spoločnosť a zároveň poďakovanie sa pomocníkom.
V Dunajskej Strede sa konal festival pomoci

Bugár György, vedúci dunajskostredskej katolíckej charity, uviedol,  že do včerajšej zbierky pre bezdomovcov sa občania veľmi aktívne zapojili: priniesli potraviny, drogériu, technické a kuchynské pomôcky.

Popoludní – ako aj v uplynulých rokoch – pohostili obyvateľov penziónu dôchodcov a okoloidúcich. Dunajskostredská SZŠ vykonávala prostredníctvom svojich žiakov zdravotnícke merania.

V mene dunajskostredskej charity privítal hostí kaplán Ladislav Mišura, ktorý vyjadril svoju radosť, že v tento deň sa otvára príležitosť na predstavenie a spopularizovanie spoločnosti, ktorá pomáha odkázaným.

Pongrácz Kálmán, vedúci penziónu, poďakoval za pozvanie aj v mene jeho obyvateľov a za celoročnú dobrú spoluprácu.  

Miroslav Dzurech, riaditeľ Trnavskej arcidiecéznej charity uviedol, že sa veľmi teší, že po roku prišiel znova do takejto aktívnej spoločnosti, ako je dunajskostredská. Považoval za dôležité vyzdvihnúť, že práca dobrovoľníkov prebieha celý rok, preto im treba poďakovať. Podľa jeho slov je toto podujatie príležitosťou na predstavenie charitatívnej práce.

Popoludňajší  program ozvláštnil kaplán Mészáros Dávid hudobnými vložkami.

Text a foto: -rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies