Nachádzate sa tu

V Dunajskej Strede si môžeme vybrať spomedzi piatich kandidátov na primátora

Toto ste už čítali?

Publikované: 2018, september 14 - 12:38 | Správy
Podľa neoficiálnych informácií nášho portálu, kandiduje v Dunajskej Strede do volieb o kreslo primátora, ktoré sa budú konať 10. novembra, celkovo päť kandidátov.
V Dunajskej Strede si môžeme vybrať spomedzi piatich kandidátov na primátora

Ako sme o tom už informovali, politická strana SMK podporuje doterajšieho primátora mesta, Hájosa Zoltána, ktorý je aj krajským poslancom za túto stranu. Mesto vedie od roku 2009, odkedy sa mu podarilo zvíťaziť už v troch voľbách.

Druhým známym kandidátom je Hováth Zoltán, terajší viceprimátor mesta a mestský poslanec, ktorý vo voľbách roku 2014 kandidoval na kandidátskej listine strany SMK ako nestraník. Do novembrových volieb kandiduje ako nezávislý poslanec, ale ako o tom informovala verejnosť strana Most-Híd, budú ho vo voľbách podporovať. Vládna strana teda nemá vlastného kandidáta.

Ani ďalší traja kandidáti nie sú vo verejnom živote neznámi, všetci boli v uplynulých štyroch rokoch poslancami mestského zastupiteľstva. Herceg Andrea, Hakszer Roland a Dakó Sándor kandidujú na kreslo primátora ako nezávislí. Dakó Sándor kandidoval na tento post aj vo voľbách roku 2014, kedy skončil na treťom mieste.

Všetci piati kandidáti sú takpovediac rovesníci, najmladší má 45 a najstarší 55 rokov.