Back to top

V dunajskostredskej pôrodnici chystajú deň otvorených dverí

Publikované: 27. august 2019 - 12:38
Nemocnica Svet zdravia Dunajská Streda budúci týždeň 4. septembra chystá pre verejnosť deň otvorených dverí svojho gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia.
V dunajskostredskej pôrodnici chystajú deň otvorených dverí

Mamičkám personál nemocnice zodpovie všetky otázky, ktoré ich budú zaujímať a čaká ich aj bezplatné predpôrodné poradenstvo. Prehliadky dunajskostredskej pôrodnice sa budú konať v časoch o 9.00, 11.00 a 13.00 h.

„Mnohé mamičky majú nedostatok informácií o ponuke pôrodnice a cítia strach z neznámeho prostredia. Počas dňa otvorených dverí im preto chceme ukázať naše priestory a môžu sa porozprávať s personálom, ktorý sa o nich bude starať a povzbudí ich. Dúfame, že im to pomôže prekonať obavy,“ hovorí riaditeľka Nemocnice Svet zdravia Dunajská Streda Sylvia Bock.

Mamičky si budú mať možnosť pozrieť pôrodnú sálu, novorodenecké oddelenie či štandardné a nadštandardné izby. Sprevádzať ich pri tom bude vedúca pôrodná asistentka Éva Lapos, ktorá mamičkám povie viac aj o rôznych polohách pri pôrode, možnostiach tlmenia bolesti či odbere pupočníkovej krvi.

Certifikovaná lektorka Gabriela Haverová si zase pre mamičky pripravila prednášku o príprave na pôrod, kurz predpôrodnej prípravy a bezplatné poradenstvo.

Stretnutie sa uskutoční v edukačnej miestnosti pre kurz predpôrodnej prípravy na druhom poschodí pavilónu G. Na mamičky čaká aj malé prekvapenie.

Pôrodnica v Dunajskej Strede získala aj tento rok v expertnom hodnotení pôrodníc prvenstvo v Trnavskom kraji.

Toto ste už čítali?

Cookies