Back to top

V galantskej nemocnici dnes slávnostne otvorili nový urgentný príjem

Publikované: 4. júl 2023 - 13:32
Väčšie a modernejšie priestory, crash room, izolačná miestnosť s vlastným filtrom aj nové prístrojové vybavenie. Nemocnica Svet zdravia Galanta sa o akútnych pacientov postará v úplne nových priestoroch.
V galantskej nemocnici dnes slávnostne otvorili nový urgentný príjem

Urgentný príjem sa teraz nachádza na jednom podlaží s rádiodiagnostickým pracoviskom a oddelením anestéziológie a multiodborovej intenzívnej medicíny. Vďaka tomu bude starostlivosť o pacientov v najkritickejšom stave ešte rýchlejšia, čo zvýši ich šancu na prežitie a uzdravenie. Na oddelení tiež pribudla nová resuscitačná miestnosť vybavená takmer ako plnohodnotná operačná sála a novinkou je aj zavedenie moderného triediaceho systému pacientov, tzv. triáž. Komplexnú rekonštrukciu priestorov nemocnica spolufinancovala z eurofondov a celkové náklady sa doteraz vyšplhali na 1,8 mil. eur.

Galantská nemocnica zabezpečuje zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť približne 150 000 obyvateľov. Počet vyšetrených pacientov na urgentnom príjme v priebehu pár rokov výrazne stúpol. Kým v roku 2018 na urgente prijali približne 18 000 pacientov, minulý rok to bolo až 26 000 pacientov.

Slávnostného otvorenia sa zúčastnilo aj vedenie siete ProCare a Svet zdravia, vedenie galantskej nemocnice, minister zdravotníctva Michal Palkovič, župan Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič primátor mesta Galanta Peter Kolek.

Svet zdravia a ProCare

 

Toto ste už čítali?

Cookies