Back to top

V každodennom boji nech nám dáva silu viera, nádej a láska

Publikované: 16. december 2022 - 9:09
Po dvojročnej pandemickej prestávke mohlo vedenie nášho mesta v adventnom období opäť pozdraviť členov dunajskostredského klubu dôchodcov na osobnom stretnutí.
V každodennom boji nech nám dáva silu viera, nádej a láska

Prítomných členov klubu, primátora Zoltána Hájosa, viceprimátora Attilu Karaffu a pracovníkov sociálneho oddelenia mestského úradu privítala vedúca klubu Rozália Alföldiová.

Následne si členovia klubu mohli vychutnať skutočne milé a srdečné poeticko-hudobno-tanečné vystúpenie študentov Spojenej školy Gyulu Szabóa 21. Peknú adventnú zbierku básní venovali členom klubu aj študentky Gymnázia Ladislava Dúbravu. Členovia klubu poďakovali žiakom aj ich pedagógom za takmer polhodinové predstavenie búrlivým potleskom.

Primátor nášho mesta Zoltán Hájos vyjadril radosť z toho, že po roku 2019 sa teraz prvýkrát znovu môžu osobne stretnúť s členmi klubu v adventnom období a zároveň poďakoval žiakom oboch škôl za kvalitný kultúrny program. Ako povedal, bez ohľadu na to, či je niekto veriaci alebo nie, všetci sa tešíme na dôležitý nadchádzajúci sviatok, ktorý by nemal byť primárne o darčekoch, ale hlavne o medziľudskej láske.

„V dnešnej dobe sa prízvukuje ešte dôraznejšie ako predtým, že dôležité nie je to, aby sme za nejaký darček zaplatili obrovské sumy, ale to, aby sme venovali pozornosť tomu druhému – darovať je radosť tak pre obdarovaného, ako aj pre darujúceho,“ povedal Zoltán Hájos.

Zdôraznil, že v štvorici sviec na adventnom venci sa skrýva viera, radosť, nádej aj láska. Nádej na príchod spasiteľa a nádej na krajšie, lepšie obdobie, čo má prísť.

„Nádej na lepší život, pevné zdravie, nádej, že nás čakajú lepšie časy – hoci to tak práve teraz možno nevyzerá, tá nádej musí byť v nás,“ povedal primátor.

„Súčasťou každodenného života je tiež boj. Ak však máme vieru, nádej a lásku – to všetko nám dodá síl“, dodal Zoltán Hájos a v mene samosprávy i v mene vlastnom zaželal prítomným požehnané, pokojné a radostné sviatky a do nového roku veľa radosti, zdravia a šťastia.

„Všetkým členom klubu dôchodcov želám, aby si ich vždy vypočul dobrý priateľ, aby sa navzájom dokázali povzbudiť milým slovom a aby sa tešili zo vzájomnej spoločnosti,“ uzavrel slávnostný pozdrav primátor Dunajskej Stredy.

Spolu s viceprimátorom Attilom Karaffom odovzdali členom klubu milú pozornosť a následne sa pri občerstvení s prítomnými príjemne porozprávali.

Vince Rózsár

Toto ste už čítali?

Cookies