Back to top

V krvi sa zachová tá naša stužková

Publikované: 27. november 2023 - 11:00
Študenti v dunajskostredskej nemocnici tento rok opäť zažili už tradično-netradičnú stužkovú - na transfúzke. Nemocnica Penta Hospitals Dunajská Streda pripravila pre maturantov ďalšie špeciálne dni.
V krvi sa zachová tá naša stužková

Keďže november je obdobie stužkových slávností a osláv Dňa študentstva, v nemocnici sa rozhodli, že chcú pre maturantov pripraviť niečo špeciálne a ich symbolickú stužkovú chcú zachovať aj v krvi a aspoň takto im poďakovať za to, že myslia na ostatných.

Tento nápad vznikol v sieti nemocníc Penta Hospitals SK ešte pred tromi rokmi v čase pandémie, keď maturanti nemohli zažiť skutočnú stužkovú. A pre veľký úspech u študentov sa z toho stala každoročná tradícia.

Slávnostne vyzdobené priestory, nealkoholický prípitok, špeciálny pohár s gravírovaním, darcovský odznak so zelenou stužkou, chutné občerstvenie či drobné darčeky. To všetko čakalo na maturantov – aj prvodarcov, v dunajskostredskej nemocnici uplynulé dva týždne. Počas nich na hematologicko-transfúziologickom oddelení privítali až 61 študentov z dunajskostredských stredných škôl, ktorí svojím hrdinským činom ukázali, že majú odvahu a chuť pomáhať.

Všetky potrebné informácie nájdu darcovia krvi na stránke https://www.procare.sk/darujemkrv/.

Pentahospitals - TS

Toto ste už čítali?

Cookies