Back to top

V letnej škôlke je z roka na rok viac detí

Publikované: 25. jún 2019 - 12:20
Mestská samospráva Dunajskej Stredy pokračuje v tradícii minulých rokov zabezpečením služby letných MŠ. Záujem o túto službu neustále narastá, rodičia každým rokom dajú viac detí do letnej škôlky.
V letnej škôlke je z roka na rok viac detí

Podmienkou prijatia naďalej je, aby deti v školskom roku  2018/19 navštevovali niektorú materskú školu v zriadení mesta.       

Oproti minulému roku sa tento rok už v prvom týždni júla zavrú všetky MŠ. Z tohto dôvodu letné škôlky očakávajú deti už od 1. júla. Podľa predbežnej prihlášky v letných škôlkach bude 310 detí, čo je o 60 viac oproti počtu 250 vlani. 

Vychádzajúc z veľkého záujmu mesto otvorí dve veľkokapacitné škôlky. V MŠ na Rybnom trhu a MŠ na Námestí priateľstva bude po 125 detí. Okrem týchto dvoch predškolských zariadení bude od 1. júla do 19. júla otvorená aj MŠ na Októbrovej ulici. Do predošlých dvoch zariadení deti budú chodiť do 9. augusta. V letných MŠ sú pre deti zabezpečené triedy s výchovným jazykom maďarským ako aj s výchovným jazykom slovenským. Dňa 19. augusta sa zatvoria všetky škôlky, aby sa mohlo vykonať veľké upratovanie. Nový školský rok sa začína 2. septembra.

dunstreda.sk

Toto ste už čítali?

Cookies