Back to top

V máji po piaty raz Žitnoostrovský galop

Publikované: 16. máj 2019 - 11:54
Mesto Dunajská Streda v posledný májový víkend už po piatykrát bude hostiteľom Žitnoostrovského galopu. Jazdecké preteky 25. mája v areáli maloblahovského letiska budú jedným z oficiálnych rozbehov tradičného budapeštianskeho Národného galopu, ktorý usporiadajú v septembri na námestí Hrdinov.
V máji po piaty raz Žitnoostrovský galop

Na bežecké preteky sa záujemcovia môžu zaregistrovať do 20. mája

Novinkou tohoročného galopu budú bežecké discipíny pre rôzne vekové kategórie. V sobotu, čiže 25. mája o 14.00 odštartujú beh detí na 300 metrov, dospelí si môžu vybrať beh  na 1 km, 5 km a 10 km. Zaregistrovať sa dá na www.felvidekivagta.sk do 20. mája. Registrácia detí je zadarmo, dospelí zaplatia 10 eúr. Učastníci behu získajú celodennú vstupenku  na jazdecké preteky a na sobotňajšie programy, aj celodennú vstupenku do Thermalparku, navyše obdržia balíček s prekvapením. 

Vstupenky aj cez webshop

Vstupenky sú už v predpredaji v obchodnom centre Max /Csodafarm/v MsKS a vo Focus Music Shop na Vámbéryho námestí. Ale aj cez webshop môžete získať vstupenku na stránke www.felvidekivagta.sk. Dvojdňovú vstupenku v predpredaji zakúpite za 12 eúr, na mieste galopu za 15 eúr. Vstupné iba na sobotu v predpredaji stojí 5 eúr, a na mieste 7 eúr.

Slávnostné otvorenie galopu bude v sobotu o 11.00, následne sa koná sprievod koní  a jazdcov bude, potom už budú odštartované rozbehy. Finálové preteky usporiadajú po pol šiestej hodine večer, následne budú odovzdávané ceny víťazom a najlepším jazdcom.

Pestré sprievodné programy

  Organizátori obľúbeného športového podujatia okrem jazdeckých pretekov  pripravia aj teraz pestrý kultúrny program a iné sprievodné podujatia. Ako sa osvedčilo, programy sa začínajú už 24. mája. Obecenstvo sa môže tešiť aj tento rok  na operetné predstavenie v podaní vynikajúcich interpretov. Milovníci operetu si prídu na svoje už v piatok večer, od 18-tej hodiny sa na javisku oživí príbeh Veselej vdovy od obľúbeného Franza Lehára, a to v sprievode symfonického orchestra v Dunakeszi. O komfort divákov sa postarajú organizátori, bude k dispozícii kryté hľadisko s miestami na sedenie.

Spievodné programy pokračujú aj v sobotu, 25. mája, v centre pozornosti však zrejme budú rozjazdy a podvečer finálový beh. Na pódiu sa medzitým budú striedat  okrem domácich účinkujúcich  aj zvučné zahraničné hviezdy hudobného neba. Hviezdnym programom večera bude vystúpenie formácie R-GO so Robim Szikorom od 21.00. Pred nimi o 20.00 sa predstaví raper Curtis so svojimi najnovšími pesničkami.

Kontakt na organizátorov: Erzsébet Bóna – 0903 397 063, bona.e [at] bonspromotion.sk, očakávajú prihlášky jazdcov a predajcov. Organizátori budú priebežne informovať verejnosť o ďaľších programoch, ako aj o ostatných aktualitách. Tieto informácie budú zverejnené priebežne aj na webovej stránke mesta Dunajská Streda.

Zdroj: dunstreda.sk/pve

Toto ste už čítali?

Cookies