Back to top

V Malom Blahove sme oslávili sviatok žien

Publikované: 9. marec 2020 - 16:14
Tak ako po iné roky, ani v tomto roku Občianske združenie Malé Blahovo nezabudlo na svoje členky. V nedeľu ich v Spoločenskom dome očakávali s milým programom a prekvapením.
V Malom Blahove sme oslávili sviatok žien

Dámy privítal Mihály Fodor a vyjadril radosť z toho, že aj tentoraz mnohé prijali pozvanie združenia.

Ferenc Simon, predseda Občianskeho združenia Malé Blahovo vo svojom príhovore vyzdvihol dôležitú úlohu žien v našom živote, zároveň vyslovil poďakovanie za všetku lásku, trpezlivosť, porozumenie a podporu, ktorú nám ženy poskytujú. Vo svojom príhovore ďalej vyjadril želanie, aby muži venovali pozornosť ženám nie iba v tento deň, lebo: „Potrebujeme Vás, a veríme, že dokážeme Vám dať ešte viac úcty a lásky, čo zas Vy potrebujete“ - povedal predseda združenia.  

V mene samosprávy pozdravil prítomných György Puha. „Za svoj život vďačíme ženám, ich práca je často neviditeľná, ale nevyhnutná“ - povedal poslanec mesta. Osobitne sa poďakoval občianskemu združeniu za ich tisícorakú činnosť, veď už po ôsmy krát zorganizovali takúto spoločnú oslavu. Hosťom poprial dobré zdravie, dobrú zábavu pri kultúrnom programe.

Program otvorili László Póda a jeho dcéra Katalin Eszter. Spoločne interpretované tri známe hudobné čísla vyvolali u obecenstva obrovský úspech.

Program pokračoval tancom, to najlepšie zo svojho umenia predviedli – na veľkú radosť publika - niekdajší tanečníci „Dunaág Néptáncműhely“-u, ktorí v súčasnosti sú členmi „Generáció“ a Csallóközi Néptáncegyütes“-u.

Szabolcs Kosár, ktorý už aj predtým vystupoval v Malom Blahove, ukončil program známymi svetovými hitmi, čo obecenstvo tiež odmenilo veľkým potleskom.

Po rozmanitom programe nasledoval prípitok z príležitosti Medzinárodného dňa žien, prítomní pozdvihli čaše na ich zdravie.

Po príhovoroch a kultúrnom programe nasledovalo pohostenie oslávenkýň, oslava dňa žien v Malom Blahove sa ukončila besedou.

Pozrite si naše fotky z oslavy.

Text a foto: Rózsár Vince
Preklad: -esz-

Toto ste už čítali?

Cookies