Back to top

V meste sa zrenovuje ďalší park

Publikované: 9. október 2018 - 13:56
Na sídlisku II, medzi ulicou Lőrincza Gyulu a Námestím SNP sa nedávno začali práce, čoskoro bude dávno nevyužívané škvárové športové ihrisko a detské ihrisko a jeho okolie zrenovované.

Vedúci prác, Harmanovsky Viktor, zodpovedný za zelené plochy v rámci spoločnosti Municipal informoval náš portál o priebehu prác.

Práce prebiehajú na dvoch súvisiacich a jednej susediacej parcele. Na samostatnej parcele a na jednej z dvoch súvisiacich parcelách boli predtým škvárové ihriská, ktoré sú už zastarané, už sa nepoužívajú.

„Na týchto plochách sme odstránili škvárový povrch a betónové krajnice. Podľa projektu tu bude znova trávnatá plocha, najprv ju naplníme zeminou a zasadíme trávu.” - uviedol Harmanovsky Viktor.

Upraví sa aj detské ihrisko a jeho okolie, opravia ho a vďaka osadeniu rastlinami bude veselšie. Ako sme sa dozvedeli, kamenité podložie pod ihriskom vybrali a ihrisko bude upravenejšie. Aj sem sa vysadia kríky na obe strany oplotenia, povrch upravia  okrasnými kameňmi a mulčom z ihličnanov.

„Novinkou, ktorú určite s radosťou využijú obyvatelia z okolia, bude bežecká dráha s gumeným povrchom. Táto bude obklopovať park, bežcom bude poskytovať kultúrne podmienky pre šport. Na územie všetkých troch parcel sa vysadia rastliny. Pôjde o  1400 kríkov, ďalej 123 veľkých stromov. Uprostred parku, kde domáci vyšliapali chodník, postavíme riadny chodník.”

Ing. Harmanovsky nám povedal aj to, že ak to počasie dovolí, tak sa park dokončí do konca októbra a odovzdá sa do užívania obyvateľom.

Tagy: Municipal
Cookies