Back to top

V piatok prípravné stretnutie proti Aqvital FC Csákvár

Publikované: 11. november 2021 - 14:20
Maďarského druholigistu DAC privíta v piatok poobede v MOL Akadémii.
V piatok prípravné stretnutie proti Aqvital FC Csákvár

MOL Akadémia bude zajtra dejiskom medzinárodného prípravného stretnutia, v ktorom DAC privíta Aqvital FC Csákvár, účastníka maďarskej druhej najvyššej súťaže.

Súboj dvoch žlto-modrých tímov má výkop v piatok 12.11.2021 o 15.00 hod.

Futbal v 5000-tisícovom mestečku vo Fejérskej župe píše svoje dejiny od roku 1947. Klub pôsobil dlhé desaťročia v nižších súťažiach, až v roku 2011 zažil historický postup do tretej ligy, ktorú hneď v prvej sezóne vyhral a dostal sa do druhej najvyššej súťaže. Po jej reorganizácii im na udržanie nestačilo ani 9. miesto, ale už o rok, na jar 2014 oslavovali návrat do NBII, ktorej účastníkmi sú doteraz.

Mužstvo vedie tréner Tamás Mónos, bývalý 21-násobný maďarský reprezentant a aktuálne mu patrí 17. miesto v 20-člennom ligovom pelotóne. Minulú sezónu ukončili takisto na 17. priečke, rok predtým boli štvrtí. V kádri nájdeme len domácich hráčov, väčšina z nich vyrastala v neďalekej Puskás Akadémii. Hráčom Csákváru je aj Márk Bencze, ktorý s naším tímom absolvoval letnú prípravu.

Po dohode klubov a vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu sa bude hrať za zatvorenými bránami, bez divákov. Zo stretnutia však prinesieme priamy prenos na našom YouTube kanáli a Facebook profile. Link bude k dispozícii neskôr.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies