Nachádzate sa tu

V pondelok o 16.00 prípravný zápas DAC-Gabčíkovo

Toto ste už čítali?

Publikované: 2019, február 11 - 10:13 | Správy DAC
V poslednom stretnutí zimnej prípravy si v pondelok 11. februára o 16.00 v MOL Akadémii DAC zmeria sily s treťoligovým susedom ŠK 1923 Gabčíkovo.
V pondelok o 16.00 prípravný zápas DAC-Gabčíkovo

DAC v sobotu odohral 8. duel zimnej prípravy, v ktorom porazil rakúskeho prvoligistu SV Mattersburg3:0.

Posledný, deviaty zápas prípravy odohráme zajtra proti účastníkovi III. ligy Západ, ŠK 1923 Gabčíkovo. Tímy sa naposledy stretli v septembri 2018, vtedy ich súboj skončil remízou 0:0. Ako tréner Hyballa vyhlásil po súboji s Mattersburgom, zajtra „dostanú šancu hlavne náhradníci a hráči z U19.“

Základné údaje o súperovi:

Názov: ŠK 1923 Gabčíkovo

Rok založenia: 1923

Klubové farby: modrá a biela

Štadión: Parkerdei štadión

Mesto: Gabčíkovo (5396 obyvateľov)

V sezóne 2016/2017 aj 2017/2018 skončilo Gabčíkovo na 12. mieste tabuľky III. ligy Západ. Minulú jeseň ukončili na 7. mieste, po 15 odohratých kolách majú na konte 7 výhier, 4 remízy a 4 prehry. Koniec jesene im nevyšiel podľa predstáv: z posledných štyroch zápasov dva prehrali a dva remizovali.

Prípravné stretnutia tejto zimy odohrali na vlastnom štadióne aj v dunajskostredskej MOL Akadémii. V tom prvom proti Topoľníkom (V. liga) vyhrali 5:0, ich druhým súperom bolo Veľké Blahovo, ktoré porazili 9:1 - Ladislav Tóth (DAC) a Kojo Matić strelili po 3 góly. Srbský útočník prišiel z Veľkých Ludiniec (3. liga), predtým hrával vo Švajčiarsku. Brankár Patrik Hipp odišiel v januári do rakúskeho Gattendorfu, jeho miesto zaujali Száraz Benjamin a Somogyi Barnabás z DAC-u. V gabčíkovskom tíme je ale aj mnoho ďalších mladých hráčov z nášho klubu, ktorí v tejto sezóne pomáhali bielo-modrým zbierať body: Márk Slíž, Ľudovít Szelle, Kevin Zsigmond, Gergő Varga, Erik Gányovics, Attila Polák, Dominik Végh, Dominik Slíž, Péter Nagy, Zsolt Bazsó, Dávid Simon či Dávid Magyar. Väčšina z nich zostáva v tíme aj na jar. Od júla 2018 je trénerom mužstva Mikuláš Radványi, ktorého naším fanúšikom netreba zvlášť predstavovať.

Tím ŠK 1923 Gabčíkovo začína jarnú sezónu 10. marca, kedy cestuje k 4. tímu tabuľky TJ Kovo Beluša.

Stretnutie sa uskutoční na trávnatom ihrisku č. 1 MOL Akadémie. Vstup je voľný! Prosíme fanúšikov, aby na parkovanie využili parkovisko bývalého cukrovaru na Viedenskej ceste. V celom areáli Akadémie platí zákaz fajčenia, požívania alkoholických nápojov a lúskania tekvicových či slnečnicových jadierok.

Zdroj: fcdac.sk

Tagy: DAC