Back to top

V stredu o 15.30 h pohárové stretnutie Liptovská Štiavnica-DAC

Publikované: 28. september 2016 - 9:25
Dnes odohráme už náš tretí pohárový zápas v sezóne, po treťoligovej Beluši a druholigistovi zo Svätého Jura nás preverí TJ Družstevník Liptovská Štiavnica, účastník III. ligy skupina Stred. Stretnutie začína v stredu o 15.30 hod.

DAC si v tomto týždni dvakrát zahrá na Liptove - zajtra nás čaká pohárový súboj v Liptovskej Štiavnici, vzdialenej len 9 kilometrov od Ružomberka, kde sa pre zmenu predstavíme v sobotňajšom ligovom stretnutí.

TJ Družstevník Liptovská Štiavnica začal svoju pohárovú púť v prvom kole, vyradil teda už troch súperov. Najskôr vyhral 3:0 na ihrisku piatoligového FK Slovan Žabokreky (góly Ivan Callo z 11 m, Peter Mahút a Ján Mihálik), v 2. kole zvíťazil u štvrtoligistu FK Pokrok Krompachy (5:2, góly Peter Mahút 2, Ján Mihálik, Tomáš Dzuriak z 11 m, Richard Šípka), a naposledy po remíze 1:1 v Levoči (gól Tibor Svetlák) lepšie zvládol jedenástkový rozstrel (3:1).

Náš zajtrajší súper sídli v obci s 1150 obyvateľmi v okrese Ružomberok. Mužstvo účinkuje v III. lige skupina Stred, po deviatich kolách mu patrí 14. miesto tabuľky. V kádri trénera Štefana Mojského figuruje aj bývalý hráč nášho klubu Peter Hoferica.

DAC sa do tohtoročnej edície Slovnaft Cup-u zapojil v 2. kole. Na úvod zvíťazil u treťoligistu v Beluši 1:0 (gól Szarka) a v 3. kole vyhral u účastníka II. ligy zo Svätého Jura 6:1 (góly Sarr 3, Pačinda, Huk, vlastný).

Podľa rozpisu Slovnaft Cupu sa aj 4. kolo hrá na jedno víťazné stretnutie. V prípade nerozhodného výsledku sa nepredlžuje, rovno nasleduje penaltový rozstrel. Postupujúci zo zajtrajšieho súboja v októbrovom osemfinále privíta víťaza súboja Nové Mesto nad Váhom-Trnava. Celý pavúk Slovnaft Cupu počnúc stretnutiami 4. kola sme zverejnili tu.

Stretnutie 4. kola Slovnaft Cupu TJ Družstevník Liptovská Štiavnica - FC DAC 1904 začína zajtra o 15.30 hod, rozhodujú Vlčej - Ádám, Poracký.

Vstupné na stretnutie je 2 eur, samostatný sektor pre fanúšikov DAC vyčlenený nebude.

Zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?

Cookies