Back to top

V zariadení pre seniorov odovzdali zrekonštruovanú rehabilitačnú miestnosť

Publikované: 4. október 2022 - 18:41
Rehabilitačnú miestnosť, ktorú v utorok odovzdali do užívania v zariadení pre seniorov na Ul. generála Svobodu, zrekonštruovali a vybavili moderným a osožným doplnkovým zariadením svojpomocne a s podporou župy.
V zariadení pre seniorov odovzdali zrekonštruovanú rehabilitačnú miestnosť

Riaditeľ penziónu Koloman Pongrácz poďakoval Zoltánovi Hájosovi, primátorovi nášho mesta, poslancovi Trnavského samosprávneho kraja, za ochotnú pomoc, ktorú župa poskytovala penziónu už aj počas pandémie koronavírusu. Vďaka ďalšým dotáciám mohli obnoviť a zariadiť špeciálnu rehabilitačnú miestnosť najskôr v penzióne na Námestí priateľstva a teraz v zariadení na západe.

Ako uviedol riaditeľ inštitúcie, miestnosť sa im podarilo zrekonštruovať a následne zariadiť moderným a osožným zariadením čiastočne svojpomocne, no najmä vďaka podpore župy. V neposlednom rade poskytnuté financie umožnili prijatie novej kolegyne, ktorá využitím prenosných pomôcok môže pomôcť aj obyvateľom, ktorí nemôžu chodiť – práve tým, ktorí pohyb najviac potrebujú.

Koloman Pongrácz ďalej dodal, že v rozvojoch budú pokračovať aj v budúcnosti, keďže udržiavanie telesnej a duševnej pohody seniorov, zlepšovanie ich kondície a pooperačná rekonvalescencia sú dôležitou súčasťou ich každodennej práce.

Zoltán Hájos zablahoželal k úspešnej rekonštrukcii a následne vyjadril nádej, že nová technika a samozrejme aj nová kvalifikovaná kolegyňa pomôžu tak pri zachovaní zdravia obyvateľov, ako aj pri zotavovaní po operáciách.

Zoltán Hájos sa rozlúčil s riaditeľom zariadenia aj s obyvateľmi, ktorí sa práve zoznamovali s novou miestnosťou.

Text a foto: -rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies