Nachádzate sa tu

Vakoun Issouf Bayo posilou DAC-u

Toto ste už čítali?

Publikované: 2018, marec 13 - 15:58 | Správy DAC
Mladý reprezentant Pobrežia Slonoviny podpísal zmluvu do leta 2019.
Vakoun Issouf Bayo posilou DAC-u

Dvadsaťjedenročný Vakoun Issouf Bayo (nar. 10. januára 1997) je najnovším prírastkom do kádra DAC-u. Talentovaný africký útočník sa ako osemnásťročný stal v sezóne 2014/15 najlepším strelcom aj hráčom najvyššej súťaže v rodnom Pobreží Slonoviny. Vďaka tomu si vyslúžil pozvánku do reprezentácie na kvalifikačné stretnutia, ako aj prestup do jedného z najlepších afrických klubov Etoile Sportive du Sahel. Aj v tuniskom veľkoklube sa stal najlepším strelcom mužstva.

Od sezóny 2016/17 sa v Tunisku zmenili regule súťaže a v jednom zápase mohli nastupovať už len dvaja cudzinci. Bayo preto hrával zväčša za B tím, pričom však pravidelne zbieral štarty v Africkej lige majstrov, kde platia menej prísne obmedzenia. Nakoľko sa ale regule súťaže nezmenili, požiadal o zrušenie kontraktu. Náš klub mal možnosť otestovať si jeho výkonnosť v tréningovom procese a keďže zaujal trénerský štáb, rozhodli sme sa ho angažovať.

„Vakoun Issouf Bayo je mladý útočník, v ktorom vidíme potenciál a svojimi atribútmi zapadá do našej filozofie. Rátame s tým, že potrebuje čas na adaptáciu, ale už teraz vidíme, že vyniká rýchlosťou a silou. Je to typ hráča, ktorý rád hrá do tela a tým sa stáva nepríjemným pre obrancov. Touto cestou by som ho chcel oficiálne privítať v našom ambicióznom klube a zaželať mu veľa úspechov v žlto-modrom drese,“ vyjadril sa pre fcdac.sk športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Bayo je po momentálne zranenom Souleymanovi Konem druhým futbalistom z Pobrežia Slonoviny v histórii DAC-u a v našom klube bude nosiť dres s číslom 15. Trénerovi Rossimu môže byť k dispozícii už na dnešný pohárový duel v Trnave.

Zdroj: fcdac.sk