Back to top

Valentínska kvapka krvi: Pol stovky darcov krvi v MAX-e

Publikované: 20. február 2023 - 11:16
Dobrovoľní darcovia krvi sa tentokrát nezišli v obchodno-zábavnom centre MAX v nedeľu, ako býva zvykom, ale v jeden všedný štvrtok, v „obyčajný“ pracovný deň prišli, aby opäť spravili niečo neobyčajné: aby darovali najvzácnejšiu tekutinu odkázaným.
Valentínska kvapka krvi: Pol stovky darcov krvi v MAX-e

Organizátori sa nemohli sťažovať na nedostatok záujemcov, na Valentínsku kvapku krvi sa totiž registrovalo 66 ľudí a 54 z nich prispelo na nezištnú pomoc druhým. Mimoriadnu radosť vždy spôsobia tí jednotlivci, ktorí dávajú krv po prvý raz; takýchto darcov bolo tentokrát až 17 - informoval náš portál Slovenský Červený kríž, územný spolok Dunajská Streda.

Ďalším dôvodom pre radosť je to, že hoci je ešte len február, do kalendára majú organizátori na tento rok zaznačených už 25 plánovaných mobilných odberov krvi. Doteraz v roku 2023 darovalo krv cez dvesto ľudí počas piatich príležitostí; z celkového počtu bolo spolu 39 prvodarcov – dozvedeli sme sa od pracovníkov spolku.

Aj Ildikó Ferenci, organizátorka Valentínskej kvapky krvi, vyjadrila radosť z pekného počtu dobrovoľníkov, ktorí prišli darovať krv aj napriek nezvyčajnému termínu. Pomáhať druhým totiž vždy poteší aj darcu samotného. Okrem členov miestneho spolku Červeného kríža poďakovala aj pracovníkom Národnej transfúznej služby za láskavú a účinnú pomoc, ako aj sponzorom za ich prínos k úspechu kampane.

Text a foto: -rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies