Nachádzate sa tu

Večer v znamení „éjszaka fényei“ (nočné svetlá)

Toto ste už čítali?

Publikované: 2018, jún 19 - 14:57 | Kultúra
V divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska Benedeka Csaplára oslávili priatelia, hudobníci a hostia nedožité 64. narodeniny Imiho Tilajčíka.
Večer v znamení „éjszaka fényei“ (nočné svetlá)

V sprievode hudby Bertóka Pityuho sa na obrazovke striedali spomienky, fotografie Imiho, všetkými nami cteného, uznávaného a obľúbeného hudobníka z toho ktorého momentu jeho života.  

Hodossy Gyula sa lúčil s Imim, a aby sa spomienka neutopila len v slovách, hovoril o pláne, podľa ktorého by chceli pred mestským kultúrnym strediskom umiestniť na pamiatku Imiho jednu lavičku, ktorej návrh už Lipcsey György, nositeľ ceny Munkácsyho, už pripravil.

Doslova natrieskané hľadisko mohlo vidieť viac spomienkových videí, obrazov a hlavne, mohli počuť koncert zostavený Imiho priateľmi. Vystúpili: Bertók Pityu a Bertók Tóth Kati, Mezei Diana, Haddelhadd, Špaček Gyuri, Menyhárt Dodi, Fehér Kornél, Szigeti Dezső (Egér), Molnár Márta, Csavargók, Henrich Maťo (Heňo), Vontszemű István (Tosi).

Čím iným sa mohol koncert končiť, ako skladbou  „éjszaka fényei“, ktorú predniesol Laterník László a hudobná skupina Flash!

Bol to úžasný večer, plný hudby, lásky a spomienok.

Žiješ v srdciach nás všetkých, Imi, nech nám žiaria „éjszaka fényei“.

Obrazovú galériu môžete vidieť TU.