Back to top

Vedenie Dunajskej Stredy privítalo našich najmenších

Publikované: 8. september 2023 - 10:05
Deti narodené minulé leto, v júli a auguste 2022, dnes na slávnosti konanej na ich počesť privítalo vedenie nášho mesta.
Vedenie Dunajskej Stredy privítalo našich najmenších

Príchod nového bábätka je vždy radosťou pre rodinu aj pre celú komunitu; preto samospráva mesta Dunajská Streda prikladá veľký význam privítaniu novorodencov a ich rodičov v slávnostnej atmosfére - privítala prítomných Éva Bíró.

MUDr. Juraj Puha, zástupca primátora mesta Dunajská Streda, pozdravil deti a ich rodičov v mene vedenia mesta i v mene vlastnom.

„Oslavujeme začiatok nového života a ten je vždy plný radosti, zázraku a nádeje,“ poznamenal s radosťou.

Viceprimátor zdôraznil dôležitosť výchovy detí, mieru zodpovednosti, výzvy, strach a starostlivosť, ktoré idú s príchodom nového člena rodiny ruka v ruke. Následne dodal:

„Primárnou úlohou našej komunity je podporovať prosperitu rodín. Dúfam a verím, že v našom meste je dobré byť dieťaťom, je dobré sem priviesť dieťa na svet a je dobré tu byť rodičom. Našou úlohou – aj pre mňa osobne – je budovať komunitu, v ktorej budú naše deti v bezpečí, v ktorej dokážeme chrániť matky, ktorej hlavná sila tkvie v súdržnosti a podpore.“

Po uvítacom príhovore viceprimátora v maďarskom a slovenskom jazyku si prítomní od MUDr. Juraja Puhu a prednostky úradu Ing. Dariny Nagyovej prevzali pamätný list i darček a následne sa zapísali do kroniky mesta.

Úrad žiada rodičov s trvalým pobytom v Dunajskej Strede, ktorých sa deti narodili v období od apríla do augusta 2022 a nemohli sa zúčastniť slávnostného podujatia, aby sa dostavili na mestský úrad, kde si môžu prevziať darček mestskej samosprávy a pamätný list pre novorodencov.

Viac fotografií si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

Text a foto: Vince Rózsár

Toto ste už čítali?

Cookies