Back to top

Veľvyslanec Csaba Balogh na návšteve v Dunajskej Strede

Publikované: 27. apríl 2023 - 19:10
Dr. Csaba Balogh, mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Maďarska na Slovensku v stredu ráno navštívil Dunajskú Stredu - na radnici ho privítal primátor JUDr. Zoltán Hájos a jeho zástupca Attila Karaffa.
Veľvyslanec Csaba Balogh na návšteve v Dunajskej Strede

V sprievode svojej kolegyne, diplomatky Fanni Betleni, Dr. Csaba Balogh navštívil najskôr Galériu súčasných maďarských umelcov vo Vermesovej vile, kde hostí previedol riaditeľ GSMÚ Péter Iván a potom ich na mestskom úrade prijal primátor JUDr. Zoltán Hájos a zástupca primátora Attila Karaffa.

Vo veľkej zasadačke úradu sa uskutočnila diskusia o dianí v meste Dunajská Streda, o dôležitých udalostiach v živote regiónu, o problémoch a možnostiach maďarskej komunity na Žitnom ostrove a spomenuli aj parlamentné voľby, ktoré sa na Slovensku budú konať v septembri.

Csaba Balog následne navštívil Rómske komunitné centrum na Kračanskej ceste a v inštitúcii Rómovia na Žitnom ostrove – Etnografické múzeum ho prijal riaditeľ múzea Jozef Ravasz, aby veľvyslanca informoval o aktuálnom spoločenskom postavení Rómov žijúcich v našom meste a na Žitnom ostrove.

(nagy)

Toto ste už čítali?

Cookies